Наша кнопка:


Головна O (3 flowers) ... Ophiopogon Офіопогон
Ophiopogon Офіопогон

Ophiopogon Офіопогон

Ophiopogon Офіопогон

Клас (clasiss):
Однодольні (Monodicots / Liliopsida)
Підклас (subclassis):
--- --- --- (--- --- ---)
Порядок (ordo):
Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина (familia):
Спаржеві (Asparagaceae)
Підродина (subfamilia):
Нолінові (Nolinoideae)
Рід (genus):
Офіопогон (Ophiopogon)
Види (species):
О. ябуран (О. jaburan)
О. японський (О. jahjnicus)
О. довголистий (O. longifolium)

Офіопогон в природних умовах зустрічається у вологих лісах Японії. Рослина відноситься до родини лілейних (Lileaceae). Рід налічує 10 видів. Рослина добре підходить для створення всіляких квіткових композицій і для озеленення кімнат.

Морфологія:

Офіопогон - це багаторічна трав'яниста рослина. Лілейне листя зібране в прикореневу ро­зетку. Листова пластинка темно-зе­леного кольору зі світло-зеле­ними або жовтими смугами, досить тонка і щільна. На початку літа рослина випускає довгий квітконіс з ліловими квітками. Суцвіття - колос. Через декілька місяців піс­ля цвітіння на рослині можуть з'явитися невеликі лілові ягоди.

Догляд:

Температура

Офіопогон невибагливий до температури довкілля, тому чудово зростає як в теплих, так і в про­холодних приміщеннях. Взимку температура повинна складати 5-10°С. Якщо рослину часто обприскувати, вона може перенести температуру опалювальних приміщень.

Освітлення

Офіопогон – досить невибаглива рослина, тому він однаково добре зростає як на освітлених ділянках, так і в тіні.

Полив

Поливати рослину слід рясно 2-3 рази в тиждень. У зимовий період кількість поливів бажано дещо скоротити. Для поливу рослини необхідно використовувати лише м'яку воду, крім того, не можна допус­кати постійного перезволоження грунту, що може привести до загнива­ння кореневої систе­ми або до розвитку хвороб.

Вологість повітря

Офіопогон добре реагує на щоденне обприскування.

Добрива

Для нормального зростання рослину необхідно регуляр­но підгодовувати комплекс­ними мінеральними добривами. Вносити їх слід 2-3 рази в місяць.

Пересадка

Пересадку офіопогона слід проводити у міру обплетення корінням земляної грудки. На дно горщика необхідно укласти дренажний шар з битої цегли, дрібного гра­вію.

Труднощі

Особливих труднощів не виникає.

Поради

Розмножується офіопогон діле­нням кореневищ. Під час пере­садки необхідно розділити рослину на частини таким обра­зом, аби кореневище було пошкоджено у меншій мірі.

Грунтосуміш

Суміш для вирощування складається з рівних частин дернової, листової, перегнійної землі і піску.

Різне

Застосовують для озеленення малогабаритних приміщень.Види та різновиди:

  • Офіопогон ябуранОфіопогон ябуран - Ophiopogon jaburan Lodd. (Mondo jaburan Bailey). Багаторічна трав'яниста короткокорневищна рослина. Листя в прикореневих розетках до 80 см довжиною і 0,6-1,2 см шириною, лінійні, темно-зелені, утворюють густу дернину. Квітки численні, дрібні, білі, сидячі, зібрані пучками по 3-8 в щільні гроноподібні суцвіття на безлистих квітконосах до 60 см висотою. Оцвітина келихоподібна, з дуже короткою трубкою. В культурі відомі форми з фіолетовими квітками і форми з жовтою облямівкою по краю листка - "Aureivariegatum".
  • Офіопогон японськийОфіопогон японський - Ophiopogon japonicum Ker-Gawl. (Mondo japonicum Farw.). Вид, схожий з попереднім. Відрізняється більш коротким (до 20 см) листям, більш низьким (до 15 см) суцвіттям, більш довгими кореневищами і бульбоподібний потовщеними коренями. Квітки лілуваті, відгин оцвітини зірчастий.
  • Офіопогон довголистий - Ophiopogon longifolium hort . З білими або синьо-ліловими квітками у великих пишних колоскам.

Відсутнє  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Ophiopogon
  • http://botanicka.narod.ru/k-r/o/ofiopogon.html
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool