Наша кнопка:


Головна P (19 flowers) ... Pachystachys Пахистахіс
Pachystachys Пахистахіс

Pachystachys Пахистахіс

Батьківщиною пахистахіса є Мексика. У природних умовах рослина зустрічається в Південній Америці.

Культура відноситься до родини акантових (Acantaceae). Рід налічує 12 видів. У кімнатних умовах вирощується в основному один вид — Пахистахіс жовтий (P. lutea).

Декоративність рослині додають білі і червоні квітки, особливо красиво виглядає поєднання білої квітки і жовтого приквітка.

Рослина добре підходить для прикрашування класних кімнат і житлових приміщень.

 

В сонячні літні дні листя необхідно притіняти, аби на них не з'явилися опіки від сонячних променів. Пахистахіс влітку потребує обприскування теплою водою.

Морфологія:

Пахистахіс представляє со­бою невеликий напівчагарник, що досягає 45 см. Стебла рослини дуже міцні, не дивлячись на те що вони тон­кі, покриті м'якими сірими волосками, які з часом обсипаються. Листя пахистахісу ланцет­овидне, досить велике, їх розташування супротивне. Поверхня листочка злегка шерстяна із-за волосків, що опушують його. Квітки зібрані в колосовидні суцвіття висотою 10-14 см.

Догляд:

Пахистахіс відноситься до світлолюбних рослин. Поливати його потрібно помірно, стежачи за тим, аби земляний покрив не перезволожувався. Взимку рекомендується поливати 1 раз на тиждень. Рослина добре зростає в приміщенні з температурою 17-20°С. Зимою температура не має бути нижче 14°С. Пахистахіс пересаджують щорік. На дні горщика не­обхідно зробити дренаж з дрібних камінців. Підживлювати рослину слід лише в період активного зростання кожну неді­лю. Для цього бажано використовувати комплексні мінеральні добрива. Розмножується рослина черен­ками, які вкоріняють у вологому субстраті.

Період цвітіння досить довгочасний і складає 5 місяців (з початку травня по вересень). Зв'язано це з тим, що розпускаються бу­тони не одночасно, а в певній послідовності.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool