Наша кнопка:


Головна P (19 flowers) ... Pellaea Пеллея
Pellaea Пеллея

Pellaea Пеллея

У природних умовах пеллея поширена в тропічних і субтропічних районах Америки, Африки, Азії. Рослина відноситься до родини птерисових (Pteridaceae). Рід налічує 80 видів.

Багато видів цієї рослини було окультурено ще у Вікто­ріанську епоху.

Найбільш поширеним видом є Пеллея круглолиста (P. rotundifolia).

Рослина добре підходить для вирощування в зимових садах, створення інтер'єрів і квіткових композицій.

 

Дуже часто рослина гине від надлишку вологи і загнивання коріння. Для того, щоб цього уникнути, необхідно на дно горшка укласти дренажний шар.

Морфологія:

Пеллея є багатолітньою травою. Листя культури досить великі, досягаючи 20 см в довжину і 3-4 см завширшки. Листкові пластинки просто-перисті і розділені на 24-40 сегментів. Листя тем­но-зелене, шкірясте, блискуче на сонці. Корінь рослини покритий невеликими лусочками, повзучий.

Догляд:

Пеллея відноситься до тіневитривалих рослин. Літом куль­тура потребує притінення від прямих сонячних променів. Поливати пеллею слід 1-2 рази в тиждень, стежачи за тим, аби грунт не перезволожився. Взимку кількість води слід зменшити. Рослина добре пристосовується до мікро­клімату квартири. Літом пеллею можна виносити на балкон. Взимку температура в кімнаті не повинна опус­катись нижче 15°С. Пересаджувати рослина слід щороку. Самий найкращий час для цього — рання весна. Впродовж всього року рослину необхідно підживлювати. Підживку проводять щонеділі, використовуючи мінеральні добрива. Взимку кількість добрив слід зменшити в 3-4 рази. Розмножується рослина спора­ми і діленням кореневища при пересадці.

Рослина добре переносить пересихання земляної суміші, оскільки в звичайних умовах йому доводиться переживати довгочасну засуху, при якій воно втрачає листя. З настанням дощового періоду листя знов відростають.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool