Наша кнопка:


Головна P (19 flowers) ... Peperomia Пеперомія
Peperomia Пеперомія

Peperomia Пеперомія

Батьківщиною пеперомії є тропічні райони Америки.

Рослина відноситься до родини перцевих (Piperaceae). Рід налічує близько 1000 видів.

У перекладі з латинської на­зви рослини звучить як «перчинка» або «подібно перцю».

У кімнатних умовах вирощують майже 50 видів пеперо­мії. Найбільш поширеними є Пеперомія туполиста (Р. obtusifolia), Пеперомія срібла (P. argyreia), Пеперомія клюзиєлиста (P. clusiaefolia) і Пеперомія зморщена (P. caperata).

 

При підживленні рослини потрібно використовувати добриво, яке не містить кальцію. Підживку бажано проводити після рясного по­ливу, аби не спалити коріння. Вода для поливу має бути теп­лою і м'якою.

Морфологія:

Пеперомія — багатолітня трав’яниста рослина. Стебло, як правило, світло-коричнево­го кольору, товсте і майже завжди м'ясисте. Листя рослини цілісне, з рівним краєм, щільне і шкірясте. Забарвлення може бути від темно-зеленого до коричнюватого з жовтими, червоними, білими прожилками. Розміщення листя супротивне. Квітки дрібні, не мають декоративної цінно­сті, зібрані в колосовидні суцвіття. Ягоди дрібні, сірого кольору.

Догляд:

Пеперомія — тіньовитривала рослина. Поливати її слід регуляр­но, 2-3 рази в тиждень. Взимку кількість води при зволоженні грунту слід скоротити. Пеперомія добре переносить кімнатну температуру, тому спеціальних умов для неї створювати не потрібно. Пересаджувати рослину слід дуже обережно, аби не пошкодити кореневу систему. Кращий час для проведе­ння цієї процедури — початок весни. Підживлювати пеперомію потрібно щотижня, використовуючи для цього комплексні мінеральні добрива. Взимку підживлення слід припинити. Розмножувати рослину можна верхівковими черенками.

Грунт для пересадки готують з 2 частин листяної, 2 частин перегнійної, 2 частин торф'яної землі, 1 ча­сти піску. На дні гор­шка необхідний дренаж з битої цегли.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool