Primula Первоцвіт Примула

Клас (clasiss):
Дводольні (Dicotyledones / Eudicots)
Підклас (subclassis):
Айстериди (Asterids)
Порядок (ordo):
Вересоцвіті (Ericales)
Родина (familia):
Первоцвітові (Primulaceae)
Підродина (subfamilia):
— — — (— — —)
Рід (genus):
Первоцвіт (Primula)
Види (species):
П. весняний, справжній (P. vera L.; P. officinalis Hill.)
П. високий (P. elatior)
П. безстебельна (P. acaulis)
П. китайська (P. sinensis)

Батьківщиною цієї рослини є Кавказ і Крим.

Назва латинською мовою — primus (перший). У зв’язку з тим, що починає своє цвітіння відразу після того, як розтанув сніг, коли тільки проростає перша трава. Налічується близько 500 сортів примул, одно- та дворічних. Висота цієї рослини від кількох сантиметрів, до кількох дециметрів.

Рід на­лічує близько 500 видів.

Морфологія:

Представники роду — багаторічні і однорічні трави. Квітки з п’ятьма пелюстками, правильної форми, бувають різних кольорів: білі, жовті, рожеві, бузкові. Листя утворюють прикореневу розетку. Це безстебельні багаторічні рослини з досить великим кореневищем. Листочки яскраво-зе­леного кольору, які сидять на ко­ротких черешках, зібрані в прикореневу розетку. Фор­ма листя подовжено-овальна. Листкові пластинки хвилясті і опушені. Через декілька місяців піс­ля посадки з’являються суцвіття. Квітки цієї рослини в діаметрі досягають 3-4 см, в деяких видів вони мах­рові. Колір пелюсток може бути найрізноманітнішим: білим, жовтим, рожевим, червоним, бордовим і ін. Квітки розташовані на ко­ротких квітконосах в центрі розетки.

Догляд

Влітку рослина добре пере­носить жару, зимою її необ­хідно оберігати від перепадів температур.
Примула світлолюбна. Взимку, не дивлячись на те що рослина на­ходиться в стані спокою, освітлення має бути інтен­сивним. У жаркі дні необхідно притінення.
Поливати рослину потрібна помірно 2-3 рази в тиждень, бажано через піддон. Зи­мою кількість поливів слід істотно скоротити.
Воду для поливу примули необхідно брати обов’язково теплу і відстояну. Рослина добре реагує на обприскування, особливо в жаркі дні. Примула зовсім не переносить протягів.
Підживлення міне­ральними добривами слід проводити 2-3 рази в місяць. Взимку кількість підживлення потрібно скоротити до 1 разу в 1,5 місяця.
Пересаджувати примулу потрібно щорік.
Труднощі
Примула розмножується насінням, що дозрівають в кінці зими; стебловими черенками, зрізаними для омолоджування рослини, і діленням корене­вища при пересадці
Ґрунт
Замітки