Наша кнопка:


Головна P (19 flowers) ... Phalaenopsis Фаленопсіс
Phalaenopsis Фаленопсіс

Phalaenopsis Фаленопсіс (Орхідея)

У природних умовах фаленопсіс зустрічається в Австра­лії, на островах Індійського океану і в Азії. Рослина відноситься до родини орхідейних (Orchidaceae). Рід об'єднує майже 70 видів.

У кімнатних умовах за звичай зростають 10 видів, з яких найбільш поширеними є Фаленопсіс гібридний (P. hybrida) і Фаленопсіс приємний (P. amabilis). Фаленопсіс — орхідея, що непогано пристосовується до виро­щування в кімнатних умовах. Його поширеність пояснюється відносною непримхливістю.

Лiтом рослині потрібне вологе повітря, тому ли­стя бажано обприскувати декілька раз на день. Для того, щоб ли­стя не втратили свій колір, їх слід протирати вологою губкою.

Морфологія:

Фаленопсіс — дуже красива рослина, що має коротке стебло, від якого розходят­ься в різні боки крупне листя. Листкові пластинки (їх зазвичай 3-4) мають довжину 20-25 см. Вони щільні, м'ясисті, розділені уподовж на дві частини світлішою центральною жилкою. Бутони з'являються на довгому квітконосі. Забарвлення квітів може бути найрізноманітнішим: червоним, білим, помаранчевим, фіолетовим, синім, зеленим.

Догляд:

Фаленопсіс — світлолюбна рослина, але боїться прямих сонячних променів. Полив має бути помірним (кожні 3-4 дні). Воду для поливу бажано брати дощову або відстояну. Температура в кімнаті влітку має бути не нижче 24°С. Зимою — в межах 16-20°С. Замість пересадки краще використовувати перевалку, яку проводять кожні 2 роки на початку весни. Підживлювати культуру потрібно добривами для орхідей кожні 2 тижні. У зимовий час підживлення потрібно припинити. Розмножувати фаленопсіс в кімнатних умовах складно. Інколи квітникарі омолоджують старі культури, бережно зрізуючи гострим ножем верхню частину і вкоріняючи її.

В період цвітіння од­ночасно на одній рослині можуть розпускатись до 15 бутонів. Для того, щоб квітконіс не зламався під тягарем буто­нів і квіток, його потрібно прив'язати до невеликої палички.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool