Plumbago Свинчатка Плюмбаґо

Клас (clasiss):
Дводольні (Dicotyledones / Eudicots)
Підклас (subclassis):
Ламіди (Lamiids)
Порядок (ordo):
Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина (familia):
Кермекові / Свинчаткові (Limoniaceae / Plumbaginaceae)
Підродина (subfamilia):
– / Свинчатковидні (-/ Plumbaginoideae)
Рід (genus):
Свинчатка (Plumbago)
Види (species):
С. вушкова / капська (P. auriculata / P. capensis)

Батьківщиною свинчатки є Південна Африка, де рослина займає великі території уздовж річок; також вона зустрічається в субтропічних лісах, а інколи і в гірських районах. Назва “Свинчатка” походить від слова “Свинець” (Плюмбум (Pb)). За класифікацією “AGP III” рослина відноситься до родини свинчаткових, або плюмбагових (Plumbaginaceae), але у нас її ще відносять до родини Кермекові, це за класифікацією “AGP II”, яка дещо застаріла. Рід об’єднує більше 10 видів. У кімнатних умовах культивується лише один вид: Свин­чатка вушкова, або Свинчатка капська (P. auriculata, або P. capensis).

Морфологія:

Свинчатка — багатолітній напівчагарник. Гнучкі ліановидні стебла рослини досягають 1-2 м в довжину. На них по черзі розташовані листкові пластинки з корот­кими черешками. Темно-зеле­ні листочки свинчатки ланцетовидні, з рівним краєм і притупленою верхівкою. На місці їх з’єднання із стеблом розташовані два невеликих прилистника того ж кольору, що і листя. Листкові пластинки з внутрішньої сто­рони злегка опушені білими волосками.

Догляд

Влітку рослина добре росте як при температурі повітря 18°С, так і при 27°С. В період спокою свинчатка потребує прохолодного приміщення з температурою повітря 7-10°С.
Свинчатка за краще зростає в злегка затінених місцях.
Поливати свинчатку слід рясно влітку, використовуючи для цього теплу воду. Зимою кількість поливів слід скоротити до 1 разу в тиждень.
Вологіть
Підживлювати рослину слід кожні 2 тижні, використовуючи спеціальні квіткові добрива.
Пересаджувати свинчатку потрібно щорік ранньою весною.
Труднощі
Розмножується плюмбаго че­ренками, які зрізають навесні при пересадці.
Ґрунт підходить різноманітний, найкраще – універсальна суміш.
Свинчатка часто втрачає свою деко­ративність, якщо розташована довгий час в затіненому місці. При цьому гілочки витягуються, відстань між листям стає великою. Таку рослину бажано обрізувати і перенести в світ­ле приміщення.

Кожною весною свин­чатка покривається великою кількістю червоних, блакитних, білих квіток, зібраних в зонтичне суцвіття.