Наша кнопка:


Головна P (19 flowers) ... Pachypodium Пахиподіум
Pachypodium Пахиподіум

Pachypodium Пахиподіум

Батьківщиною рослини є острів Мадагаскар, саме тому воно отримало другу назву - мадагаскарська пальма. Поширена вона також в Південній Африці. Пахиподіум відноситься до родини кутрових (Аросуnасеаe). Рід нараховує близько 10 видів.

У кімнатних умовах найчастіше зустрічається Пахиподіум Ламера (P. lamerei).

Рослина використовується для створення квіткових композицій і для прикраси просторих офісних приміщень.

Протягів пахипо­діум не любить і може навіть скинути листя. Листя треба щотижнево протирати вологою губкою. Влітку можна вино­сити пахиподіум на балкон, але відгороджувати його від сонячних променів.

Морфологія:

Пахиподіум є багаторічним вічнозеленим сукулентом, що на вигляд нагадує пальму. Світло-коричневий стовбур рослини прямостоячий, товстий, покритий великою кількістю гострих голок. Шкірясте листя пахиподіума розташоване на верхівці стовбура. Вони забарвлені в темно-зелений колір і досягають в довжину 60-80 см. Під час цвітіння з'являються звркоподібні жовті квіти.

Догляд:

Пахиподіум відноситься до світлолюбних рослин. Поливати його влітку потрібно помірно, взимку, під час спокою, зволожувати землю слід лише в разі необхідності.

Так як рослина не переносить перепадів температури, то вона протягом всього року повинна бути постійною — біля 18-22°С. Для рослини грунтову суміш готують з 1 частини дер­новой, 1 частині перегнійною, 1 частини глинистої землі та невеликої кількості піс­ка. Пересаджують дорослу рослину 1 раз в 2-3 роки. Підгодовують пахиподіум в літній період кожні 2 тижні, використовуючи для цього добрива для кактусів. Зимою підживку припиняють. Размножується рослина насінням і черенками.

У природних умовах рослина досягає 7 м, але в кімнатних умовах не перевищує 2,5 м. Рослина має отруйний сік, тому не слід тримати його в будинку, де є маленькі діти.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool