Наша кнопка:


Головна P (19 flowers) ... Punica Гранат
Punica Гранат

Punica Гранат

Punica Гранат

Клас (clasiss):
Дводольні (Dicotyledones / Eudicots)
Підклас (subclassis):
Розиди (Rosids)
Порядок (ordo):
Миртоцвіті (Myrtales)
Родина (familia):
Плаункові (Lythraceae)
Підродина (subfamilia):
Гранатові (Punicoideae)
Рід (genus):
Гранат (Punica)
Види (species):
Г. карликовий (Punica granatum)

Рослина відноситься до родини Плаункових (Lythraceae) і в природі зустрічається в засушливих районах Кавказу, Малої Азії, Ірану. Гранат може стати прикрасою не лише кімнат у домі, але і офісів, зимових садів.

Морфологія:

У природних умовах гранат є чагарником, що досягає у висоту 5 м. Рослина, яка вирощується в домашніх умовах, рідко перевищує 1 м у висоту. Стовбур і багаточисельні гілки покриті тонкою світло-корич­невою корою. Листя граната дрібне, до 3 см в довжину, овально-подовженої форми із загостренням вгорі. Цвітіння рослини починається в квітні і продовжується все літо.

Догляд:

Температура Температура влітку повинна складати біля 25°С. В зимовий період рослину містять при температурі 10°С. При такому температурному режимі гранат слід витримувати в терміні 1 місяця. Якщо немає можливості перенести рослину в прохолодне приміщення, реко­мендуєтся на цей період зменшити полив, видалити листя і поставити горщик з рослиною в темніше приміщення.
Освітлення

Гранат — світлолюбна рослина. Літом його бажано виносити на балкон. У затінку він може добре рости, але зовсім не цвіте, тому горщик бажано ставити на підвіконня, яке виходить на південь або південній захід.

Полив

Поливати рослину слід рясно, 1-2 рази в тиждень, взимку інтенсивність поливів слід скоротити, не допускаючи пересихання грунту.

Вологість повітря

Щоб підвищити вологість слід час від часу обприскувати рослину.

Добрива

Підживлювати рослину потрібно 1-2 рази в місяць.

Пересадка

Пересадку бажано прово­дити раз в 3-5 років.

Труднощі

Перезволоження грунту може при­вести до появи на листі корич­невих і жовтих плям, а при недо­статку світла рослина може втратити листя.

Основні шкідники - щитівка й павутинні кліщі. За надлишку вологи рослина уражується плямистістю.

Поради

Гранат розмножується живцюванням і насінням.

Живці кімнатного або будь-якого іншого граната заготовляють після обпадання листків пізно восени або взимку. Посаджені у спеціально приготовлений субстрат, вони укорінюються протягом весняно-літнього періоду. Субстрат готують з родючого городнього грунту, перегною, деревної тирси, перепрілих листків, торфу, піску, старанно змішаних між собою. А суміш повинна мати підвищену водо- і повітропроникність, бути пухкою, добре утримувати вологу. Помірна вологість субстрату та навколишнього повітря і тепло - умова укорінення живця. Оптимальна температура від 20 до 25°С при освітленні розсіюваним сонячним світлом.

Глиняний горщик заповнюють приготовленим субстратом, але перед цим на дно кладуть як дренаж гнилючки від трухлявого дерев'яного пенька. Потім встромляють у субстрат живці граната, рясно поливають і ставлять горщик у поліетиленовий мішечок з відтулинами для циркуляції повітря, зверху зав'язують гумкою. Навесні на живцях почнуть з'являтися маленькі листки, але це ще не означає, що вони укорінилися. Лише наприкінці літа коли живці матимуть добре розгалужену кореневу систему, після опадання листків, їх розсаджують у горщики.

Коли коренева система розростається, гранат пересаджують у горщик більшого розміру. Гранат добре розмножується не тільки вегетативно - живцюванням, але й висівом насіння. Посівний матеріал можна добути з плодів. Найкраще для цього великі плоди з яскраво-червоними, великими, соковитими і солодкими оболонками насіння. Використовувати треба свіжозібране насіння, бо, висихаючи, воно втрачає схожість. Тож після короткочасного просушування насіння густо висівають у горщик на глибину 1-2 см, враховуючи, що не все проросте. Крім того, в майбутньому слабкі і хворі паростки необхідно буде видаляти. Найкращий строк висіву насіння граната - початок зими. Посіяне насіння повинне пройти стратифікацію. Треба стежити, щоб грунт не пересихав, але й не перезволожувався (поливати слід зрідка). З настанням теплих весняних днів наприкінці квітня - на початку травня насіння в горщику, виставленому на вікно, яке освітлюється сонцем, починає проростати. З початком літа горщик виносять на балкон, де він може стояти аж до заморозків. Глибокої осені, коли листки пожовтіють і відпадуть, можна відібрати найкращі саджанці - високорослі, рівні, здоровіла вигляд, з максимальним діаметром стовбура біля кореневої шийки - і розсадити їх у горщики. З настанням морозів горщик заносять у квартиру і тримають у прохолодному місці, щоб в зимовий період рослини перебували у стані спокою, весною, коли мине загроза заморозків, їх виставляють на балкон. Такі гранати, вирощені з насіння, краще ростуть на балконі, ніж у кімнаті, але в плодоношення вступають значно пізніше, ніж вирощені з живців, узятих від плодоносного граната.

Грунтосуміш

Ґрунт - підходить універсальна грунтосуміш, яку можна придбати у квітковій крамниці.

Різне

Квітки, в залежності від сорту, можуть бути білими, рожевими, червоними або жовтими. Потім починають з'являтися плоди, які дозрівають протягом декількох місяців. Для того, щоб рослина не скинула зав'язь, зайві бутони потрібно видаляти, залишаючи лише міцні і великі квітки.

 Також див. статтю Гранатник звичайний (розділ: Лікарські рослини)Види та різновиди:

Punica ГранатГранат карликовий (Punica granatum) - листопадне дерево або чагарник до 60-100 см висотою з сірувато-бурою корою. Пагони прямостоячі, рясно гілкуються. Листя численне, 2 - 4 см завдовжки, сидячі або на короткому червонуватому черешку, ланцетні або овальні, тупуваті, цілокраї, голі. Квітки одиночні на кінцях пагонів (рідко - по 2-3). Чашечка 3-6-зубчата, з перетяжкою посередині, м'ясиста, рожева або яскраво-червона, на кінцях зубців світліше. Віночок до 5 см в діаметрі, роздільний, 6-пелюстковий. Пелюстки яскраво-червоні або рожеві, рідше жовті або білі. Тичинки численні. Квітки з короткими стовпчиками - стерильні (не дають плодів), з довгими - плодові. Плід ягодоподібний, з соковитим багатосім'яним вмістом, їстівний. Карликова форма "Nana" (Punica granatum Nana) квітне і плодоносить майже цілорічно. Для формування крони проводять обрізання.

Відсутнє  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Syngonium
  • http://botanicka.narod.ru/k-r/g/granat.html
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool