Polystichum Багаторядник (Папоротник)

Клас (clasiss):
Папоротевидні (Polypodiopsida / Pteridopsida)
Підклас (subclassis):
— — — (— — —)
Порядок (ordo):
Багатоніжкові (Polypodiales)
Родина (familia):
Щитникові (Dryopteridaceae)
Підродина (subfamilia):
— — — (— — —)
Рід (genus):
Багаторядник (Папоротник) (Polystichum)
Види (species):
Б. цусімський (П. цус-сіменсе) (P. tsus-simense)

Рід налічує близько 260 видів рослин. Найбільша різноманітність папоротей у Східній Азії, близько 120 видів (тільки в Китаї); область від Мексики до Бразилії майже 100 видів; Африка – 17 видів, Північна Америка – 5 видів, і Європа – 5 видів. Багаторядник – наземні або скелясті папороті теплих помірних і тропічних гірських районів (кілька видів росте у високогірних районах).
В кімнатних умовах вирощують тільки один вид – Багаторядник цусімський (P. tsus-simense), який прекрасно підходить для зростання в невеликих приміщеннях.

Морфологія:

Багаторядник цусімський багатолітня вічнозелена рослина, висота якої може досягати 40 см. Гілочки округлі, розміщені в два ряди. Листя ланцето­видне із загостреним кін­цем, шкірясте, зібране у пучок, розташовуються на ко­ротких черешках. Листові пластинки перисті, вузькі в підставі і розширяють­ся до середини. Багаторядник цусімський є одним з наймініатюрніших видів цієї рослини. Висота його не перевищує 30 см.

Догляд

Температура повітря в приміщенні, де вирощується рослина, має бути помірною, біля 20°С в теп­лу пору року. Взимку рослину рекомендовано зберігати при температурі не вище 10-12°С. Як і інші папо­ротники, рослина не переносить різкої зміни тем­пературного режи­му і протягів, що необхідно враховувати при ви­борі місця розміщення для цієї рослини.
Рослину слід розташовувати в досить освітленому місці, не допускаючи попадання на рослину прямих сонячних променів.
Поливати папоротник потрібно регулярно, але не дуже рясно в літні місяці, зимою полив має бути помірним.
Вологість повітря в приміщенні, де вирощується рослина, не має великого значення, оскільки цей вид добре переносить сухе повітря. Інші, більш великі, види цієї рослини потрібно регулярно зволожують водою кімнатної температури.
Підживлювати слід комплексними рідкими добривами 1 раз на місяць з початку весни до кінця осені. Зимою підживки потрібно припинити.
Пересаджуватии папоротник необхідно щорік перед початком періоду активного зростання.
Труднощі
Розмножується рослина двома способами — спорами і діленням кореневища, яке розділяють при пересадці.
Ґрунт
Замітки

 

Види та різновиди:

В домашніх умовах вирощують зазвичай один вид, який описаний вище.