Наша кнопка:


Головна Шкідники рослин
Шкідники рослин

На кімнатних рослинах перебуває близько 100 видів різних організмів, які можуть пошкоджувати всі частини рослини: листочки, стебла, квітки, плоди і корені. Фахівці-ентомологи ділять всіх шкідників на дві групи: 1) Гризучі і 2) Сисні шкідники. Перші об'їдають квіти, листя. Другі харчуються їхні клітинним соком, висмоктуючи його, не порушуючи цілісності тканин.

Найнебезпечнішими є сисні шкідники (тлі, трипси, білокрилки, щитівки, а також кліщі і нематоди), також вони і найпоширеніші. Помітити цих шкідників вчасно дуже складно. Вони настільки дрібні, що їх часом можна розглянути лише під мікроскопом. Явні симптоми ураження рослин виявляють лише тоді, коли шкідники вже завдали шкоди, встигли розмножитися і перейти на інші рослини.

Причини появи шкідників на рослинах різні. Часто їх заносять разом з рослинами. Купуючи улюблені квіти, необхідно ретельно перевіряти, чи не є вони джерелом зараження.

Можна занести шкідників зі зрізаними квітами. Прекрасні букети та композиції іноді приховують у собі такі неприємні "сюрпризи", як тля, трипси, білокрилки, павутинний кліщ.

Навесні і влітку рослини виносять на балкони, в лоджії, вивозять на дачі. Там вони цілком можуть заразитися, і восени шкідники разом з квітами "переїжджають" на "зимові квартири".

Джерелом зараження може виявитися і ґрунт, взятий з лісу чи деінде. У ньому іноді знаходяться лялечки, дощові черв'яки, нематоди.

Навесні загрозу може представляти і розсада, куплена до дачного сезону. Так як основна маса шкідників розмножується з неймовірною швидкістю, навіть декілька не помічених вчасно комах представляють реальну загрозу для всіх ваших рослин.

Білокрилки Борошнистий червець Павутинний кліщ Нематоди Попелиця (тля)
Білокрилка Борошнистий червець Павутинний кліщ Трипси Попелиця (Тля)
Трипси (Круглі черви) Щитівка Колемболи, ногохвістки Рослинні кліщі
Нематоди (черви) Щитівка Колемболи, ногохвістки Кор. цибулевий кліщ

 

Нематоди        (Круглі черви)
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool