Плямистості
Наша кнопка:


Головна Плямистості
Плямистості

ПлямистостіНа листках, стеблі і бутонах утворюються плями різноманітного походження: механічне пошкодження, вплив несприятливих умов, грибків і бактерій.

Плямистості нерідко дають назви за грибами, які їх викликають: септоріоз - по грибах роду Septoria, аскохітоз - по грибах роду Ascochyta. Іноді назва указує на колір і характер плям - біла плямистість, чорна плямистість, концентрична плямистість.

Плямистості рослинХарактерна ознака цієї групи захворювань - розвиток плям (ділянок відмерлих тканин) на листі і інших частинах рослин. Спочатку спостерігаються невеликі одиничні плями, у міру розвитку хвороби їх кількість і розмір збільшуються, вони зливаються один з одним. В результаті листя засихає і обпадає. В деяких випадках відмерла частина тканини в межах плям випадає, і на листі залишаються отвори. Форма і колір плям можуть бути різними.

На плямах бактеріального походження за високої вологості з'являються краплини слизу.


Плямистості рослинПеред висаджуванням рослин обов'язково дезинфікують. Своєчасно збирають листки, що відпали, і знищують. Рослини бажано поливати лише під корінь, підживлювати мікродобривами, уникати надлишку азотних добрив. При появі захворювання рослини обробляють бордоською рідиною (1%), хлорокисом міді (0,5%).

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool