Наша кнопка:


Головна Полив
Полив

Кімнатна рослина не може жити без води. Сіянець в піщаному грунті без води може загинути протягом дня, рослина з м'ясистим листям мо­же загинути після декількох місяців. Проте і в тому, і в іншому випадку загибель рослини неминуча. Ймовірно, маючи це на увазі, початківці поливають свої рослини щодня, не зменшують частоту поливу з настанням зими і вважають, що в'янення або пожовтіння листя говорить лише про те, що рослина хоче пити. В результаті грунт перетворюється на місиво, в кото­рім майже жодна кімнатна рослина не може вижити. Перезволоження грунту згубне для рослин тому, що до коріння не проникає свіже повітря і розвиваються хвороби, викликаючи загнивання коріння. Більшість рослин гине від перезволоження грунту, ніж від будь-якої іншої причини.

В кожної рослини свої власні потреби до водного режиму - див. шкалу зліва. Та частота поливу - величина непостійна; вона залежить від величини рослини, розміру горш­ка, від умов довкілля і особливо від пори року. Тому керуйтеся своїми спостереженнями, а не свідченнями приладів. Гор­шки з самополивом і інші пристосування корисні для вирощування рослин, що вимагають пе­резволоженого грунту, і для поливу рослин під час вашої відпустки; але у них є один значний недолік - вони не дозволяють регулювати полив в зимові місяці.

Якою водою поливати ?

Водопровідна вода підходить майже всім рослинам. Краще, якщо вода постоїть ніч у відкритій посудині, аби випарувався хлор і температура води порівнялася з кімнатною. Витривалі рослини необов'язково поливати відстояною водою, але для ніжних рослин це необхідність. Якщо в тому місці, де ви живете, жорстка вода, на поверхні грунту з часом може утворитися біла кірка. Сама по собі вона нешкідлива, але жорстка вода може заподіяти шкоду постійно живу­чим в приміщенні рослинам. Для порівняння, недовго живуть в кімнаті рослин, що не переносять лужного середовища (наприклад, азалії, вересу), якість води не має значення. Основне джерело м'якої води - дощова вода. Її збирають під час дощу у великій чистій посудині; ніколи не користуйтеся водою, що застоялася, з бочки.

Коли поливати ?

Визначати час поливу простукуванням горщика безглуздо; вимір втрат води по вазі вимагає великого уміння. Самий кращий спосіб визначити, коли потрібно поливати одночасно і найпростіший. Оглянути поверхню грунту - взимку раз на тиждень, в середині літа - по можливості щодня. Якщо по­верхність грунту суха і нагадує пилюку, полийте рослину. В інших рослин занурте вказівний палець в грунт на глибину нігтя. Якщо кінчик пальця залишиться сухим, значить, рослину потрібно полити. Найбільш важливе виключення з цього правила - кактуси і інші сукуленти в зимовий час; якщо кімната прохолодна і рослини не в'януть - дайте спокій їм.

Як поливати ?

Свої прибічники є і в методі «лієчного» поливу, і в методі погруже­ния. Обоє методів мають свої переваги. Більшість рослин краще і швидше поливати звичним способом - з лійки, і лише інколи потрібно скористатися методом занурення.

Користуйтеся лійкою з довгим тонким носиком. Вставте носик лійки під листя і поливайте рівним і м'яким струменем. В період зростання заповнюйте водою весь простір між рівнем грунту і краєм горщика. Зимою припиняйте полив, як тільки вода починає виступати на піддон. У обох випадках через 30 хвилин вилийте воду з піддону. Не бризкайте на рослину, на яку падають промені сонця, оскільки краплі води на листі можуть викликати опіки. Взимку в неопалювальній кімнаті поливайте рослини вранці. Будьте особливо уважні при поливі в тому випадку, якщо рослини в ємкостях без дренажних отворів-поливайте помалу, надлишок води, який не всмоктується, відразу ж виливайте.

Не дивлячись на те, що листя не ознака, що час від часу поникнуло, про серйозні проблеми, не заставляйте рослину таким чином «випрошувати» воду, оскільки листя, що поникнуло, означає явний недолік вологи в грунті. Чагарники, наприклад, азалію, ніколи не можна доводити до такого стану.

Такі рослини, як сенполія, глоксинія і цикламен не люблять, коли вода потрапляє на листя; їх слід поливати знизу. Занурте горщик у воду примірно до рівня грунту і залиште їх в такому положенні, поки поверхня грунту не почне блищати. Потім дайте стекти надлишкам води і поверніть горшок на звичайне місце.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool