Борошнистий червець
Наша кнопка:


Головна Борошнистий червець
Борошнистий червець

Найпоширенішим видом червців є Щетинистий борошнистий червець (Pseudococcus longispinus). Це досить рухлива комаха рожевого або білого забарвлення завдовжки 2-5 мм. Шкідник висмоктує з рослини соки і виділяє речовини, що отруюють її. Найбільш часто пошкоджує кактуси і інші сукуленти.

Pseudococcus longispinusБорошнистий червець - родич щитівки, захищений восковим білястим ватоподібним нальотом. Також як і його родич, він залишає після себе медяний росу, на якій згодом поселяється сажистий гриб.

Як правило, червець поселяється на кореневій шийці рослини, нижньої частини листя, переважно вздовж прожилок, в пазухах листків, на їх черешках, швидко розмножується. У теплі розмножується і переходить на сусідні рослини набагато швидше, ніж при зниженій температурі навколишнього середовища.

Що ж робити коли шкідник завітав і на Вашу рослинку? Позбутися червця досить просто раз і назавжди. Це в рази простіше, ніж боротися з вельми поширеним кліщиком, якого багато хто квітникарі вважають неминучим злом і не можуть остаточно вивести роками.

Pseudococcus longispinusОтже, якщо ви виявили на своїй новій рослині борошнистого червця, насамперед ізолюйте його - перенесіть рослину на карантин. Далі озбройтеся лупою і почніть уважний огляд всіх надземних частин рослини.

Варіант 1. Якщо знайдена спочатку особина борошнистого червця опиниться в одному єдиному екземплярі, то ніяких причин впадати в паніку немає. Цілком ймовірно, що це доросла комаха перебралося на вашу рослинку зовсім недавно і ще не встигло відкласти яйця.
У цьому випадку просто озбройтеся зубочисткою і акуратно зніміть червця з рослини.
Протримайте рослинку на карантині два місяці. Якщо за цей період ви не виявите нових шкідників, можете сміливо підселяти його до своїх інших рослин.


Pseudococcus longispinusВаріант 2. Якщо при уважному огляді вами було виявлено дві дорослі особини борошнистого червця і більше, необхідно терміново вживати заходів. Видаліть виявлених шкідників, а далі рослину потрібно обробити хімічними препаратами.

Найкращим хімічним препаратом для боротьби із червце є Актара.

Цей препарат хороший тим, що абсолютно не має запаху і не вимагає обов'язкового розпилення (обприскування). Його досить просто розвести в необхідній кількості води і промити уражену рослина пару разів (повторно промити рослину потрібно через півтора-два місяці), згідно з інструкцією. Після використання даного препарату вам потрібно тільки ретельно вимити руки з милом.

Після промиву розчином Актара соки рослини на досить тривалий період стають отруйними для комах. Їх загибель настає не моментально, але ви зможете її визначити через всохлі тільця шкідників, які будуть з легкістю відділятися від рослини за допомогою тієї ж самої зубочистки.

Якщо ви так і не змогли знайти в магазинах свого міста Актара, можете скористатися ще одним перевіреним сильнодіючим засобом - Актеллік. Однією обробки (обприскування) достатньо, але ... запах від цього препарату просто вбивчий.

У деяких випадках борошнистий червець може виявитися стійким до дії препарату. Але це швидше виняток, ніж правило. У будь-якому випадку, для закріплення позитивного результату буде потрібно декілька обробок цим препаратом.

Якщо ви не бажаєте використовувати хімічні засоби, тоді варто спробувати народні:

Варіант 1. Якщо чисельність цього шкідника невелика, можна обрізати уражені частини рослини, а всі інші ділянки регулярно промивати ватним тампоном змоченим у концентрованому розчині господарського мила.

Варіант 2. При сильному ураженні червецем рослину доведеться обробити спиртом. При цьому слід пам'ятати, що далеко не всі кімнатні рослини зможуть безболісно перенести цю процедуру. Протирати необхідно швидко - спирт повинен негайно випаровуватися. В іншому випадку рослина може отримати опіки. Не варто таким чином обробляти рослини, що мають опушені листя. Герані, сенполії, глоксинії і всі марантовие швидше за все не витримають такого випробування.
Перед обробкою всієї рослини обов'язково перевірте її реакцію на спирт на окремому листку. Інакше ви ризикуєте просто-напросто живцем спалити рослину.

Ще один рецепт - обробка мильно-спиртовим розчином: 20 г господарського мила розводять в 1 л гарячої води і додають 20 мл спирту. Отримати розчин неодноразово промивають всі частини рослини і змащують пензликом особливо уражені ділянки.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Коментарі  

 
0 # Сергій 21.08.2014 08:39
Даний шкідник також сильно пошкоджує Пеларгонію плющелисту, тому при перших ознаках одразу ізоляція та обробка.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool