Щитівки
Наша кнопка:


Головна Щитівки
Щитівки

QuadraspidiotusЩитівки представляють серйозну небезпеку для життя і здоров'я кімнатних рослин. Личинки, молоді комахи та дорослі особини розташовуються на стеблах, гілках і нижній стороні листочків (вздовж прожилок).

Боротися з ними досить складно, особливо при високому ступені ураження. Дорослі особини щитівок і псевдощітовок покриті восковим панциром, що робить їх невразливими для більшості хімічних препаратів.

Щитівок і псевдощітовок часто плутають. Вони дійсно дуже схожі, але існує декілька відмінностей:

 • дорослі особини щитівок добре помітні (це досить великі округлі опуклі щитки коричневого кольору довжиною до 3мм), псевдощитівки значно дрібніші, і виявити їх можна лише при ретельному огляді рослини;
 • щитівки залишають на листках липкі блискучі виділення, на яких потім поселяється сажистий гриб, псевдощитівки таких слідів не залишають;Quadraspidiotus
 • щитівки можна усунути разом з панциром, із псевдощитівками такий номер не пройде: ви вилучите лише щиток, а сама комаха залишиться на рослині.

Але це вже деталі, вникати в які зовсім необов'язково. Щитівка що оселилася на вашій рослину або псевдощитівка - різниця невелика. У будь-якому випадку приготуйтеся до тривалої і серйозної боротьби, почніть її негайно!

Як лікувати:

 • Ізолюйте уражену рослину.
 • Обріжте особливо сильно уражені частини рослини.Quadraspidiotus
 • Накрийте землю пакетом і зберіть вручну всіх видимих ??комах ватним або марлевим тампоном, змоченим в міцному розчині господарського мила (1 частина мила на 6 частин води). Неодноразово змінюючи тампон, протріть цим же розчином все листя і гілки рослини. Цю процедуру треба буде повторювати регулярно, тому що доведеться постійно знищувати рухливі личинки щитівок і псевдощитівок, вилуплюються з яєць. Розчин не змивайте. Мильну обробку можна замінити спиртової (використовуйте тільки чистий спирт - він швидше випаровується з поверхні листя). Ні в якому разі не застосовуйте спиртові протирання на рослинах, що мають ніжні і (особливо!) опушені листя! Для перевірки реакції рослини на спирт, за кілька годин до обробки змочіть невелику частину листової пластини. (Не перенесуть спирт фіалки, гінура, маранта-калатея, бегонії, камнеломкових і т.д.)
 • Ґрунт або хоча б її верхній шар необхідно замінити, а горщик потрібно ретельного промити.
 • З хімічних засобів для боротьби з щитівкою і псевдощитівкою підійде Актеллік і Актара.
 • Майте на увазі, що не особливо цінну для вас і сильноуражену рослину легше викинути, ніж вилікувати!

Профілактика появи щитівок і псевдощитівок:Quadraspidiotus

 • Появу цих шкідників легше запобігти, ніж потім довго і, часом, безуспішно боротися з ними. Вони не виникають "з повітря", як кліщик або попелиця. Їх приносимо в будинок ми самі ...
 • При покупці кімнатної рослини, звертайте найпильнішу увагу на його зовнішній вигляд. Намагайтеся купувати рослини вдень, коли є можливість уважно оглянути всі його частини при яскравому денному світлі. Покладайтеся на своє чуття, не беріть рослина, у здоров'ї якого ви не впевнені.
 • Принісши рослина в будинок, не поспішайте поставити його в саму гущу ваших улюблених квітів. Воно займе там гідне місце, але ... трохи пізніше. Влаштуйте йому хоча б тритижневий карантин, щодня перевіряючи нового мешканця на предмет шкідників. Будьте уважні - виявити щитівок, і особливо, ложнощітовок не так вже й легко.
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool