Наша кнопка:


Головна R (7 flowers) ... Rhoicissus Ройциссус
Rhoicissus Ройциссус

Rhoicissus Ройциссус

Rhoicissus Ройциссус

Клас (clasiss):
Дводольні (Eudicots)
Підклас (subclassis):
Розиди (Rosidae)
Порядок (ordo):
Виноградоцвіті (Vitales)
Родина (familia):
Виноградові (Vitaceae)
Підродина (subfamilia):
--- --- --- (--- --- ---)
Рід (genus):
Ройциссус (Rhoicissus)
Види (species):
Р. ромбічний (R. rhomboidea)
Р. капенсіс (R. capensis)
Р. трьохлистий  (Rhoicissus tridentata)
Р. револі (Rhoicissus revoilii)

Ройциссус - це декоративно-в'юнка рослину з красивим листям, відноситься до родини виноградових (Vitaceae). У природних умовах рослина зустрічається в Африці, Азії і Америці. У кімнатних умовах найбільш поширене лише два види цієї рослини і декілька сортів із строкатим забарвленням листя.

Морфологія:

Стебла темно-зелені, з часом дерев'яніють і набувають яскраво- або темно-зеленого кольору. Гнучкі гілки для більшого розгалуження слід прищеплювати. Листя ройциссуса ромбічного темно-зеленого кольору, молоді злегка опущені. Лис­ткова пластинка трьохлопатева, формою схожа на ромб. В ройциссуса капенсіс листя коричневого кольору, досягає 20 см в довжину. Листкові пластинки сидять на коротких черешках.

Догляд

Температура

Ройциссус добре переносить літню жару, але найбільш сприятливою є тем­пература 23-25°С. Зимою температура повітря в приміщенні має бути не нижче 6°С. Різких перепадів температур допус­кати не можна. Влітку можна вино­сити рослину на свіже повітря.

Освітлення Ройциссус — тіньовитривала рослина. Добре зростатиме у північних але світлих кімнатах, також і у південних. Від прямих сонячних променів ройциссус можна не приті­няти, але через дуже яскраве сонячне світло лис­тя стають дрібнішими.
Полив

Поливати його потрібно 2-3 рази в тиждень теплою во­дою, без вмісту вапна. Між поливами грунту дають час підсохнути. У прохолодну пору слід бути обережним із к-стю води, щоб не залити рослину. Для того, щоб запобігти перезволоження земляної суміші, на дні горщика необхідно укласти дренажний шар з битої цегли і дрібних каменів.

Вологість повітря

Для підвищення вологості повітря слід щодня обприскувати листя з пуль­веризатора. Також добре протирати листочки рослини вологою губкою.

Добрива

Підживлюють ройциссус кожні 2 тижні, використовуючи спеціальні квіткові доб­рива, розведені у воді.

Пересадка

Пересаджувати молоді рослини потрібно щорік, а дорос­лі — раз в 2-3 роки.

Труднощі

Пошкоджується: Павутинним кліщем, Щитівкою.

Поради

Розмножується рослина укоріненими живцями. Живець добре брати із здерев'янілої гілочки рослини, поставивши його у склянку із чистою водою, корінця утворюються у міжвузллях. Добре висаджувати рослину із 2-ох сантиметровими корінчиками.

Грунтосуміш

Склад земляної суміші: дернова - 1 ч., перегнійна - 1 ч., листова - 1ч. Та рослина добре зростає і в універсальній грунтосуміші.

Різне

Рослина дуже добре виглядає на вікнах і верандах. Вони є доброю прикрасою офісів, а також прекрасним екземпляром для оформлення зелених стендів.

Можливі труднощі:

Від перезволоження на листках з'являються цвіль і бурі плями, листя скручуються.
При нестачі і надлишку вологи опадає листя, дрібніють і всихають пагони.
При нестачі харчування сповільнюється ріст рослин.
При занадто сухому повітрі сохнуть кінчики листя.
Рослини схильні до грибкових захворювань, особливо в зимовий час.
Занадто інтенсивне освітлення призводить до блідості листя.Види та різновиди:

Ройциссус капенсіс (капський) (Rhoicissus capensis (Burra.) Planch.) Синоніми: Ройциссус повстяний ((Lam.) Wild & RB Drumm.), Циссус капский (Cissus capensis Willd. Willd.). Батьківщина - Капська провінція (ПАР). Вічнозелені рослини, ліани; пагони опушені. Листя великі, цільні, майже ромбовидні, 15 см завдовжки і 18 см шириною. Квітки дрібні, зібрані щитковидні в мітелки. Застосовується як в'юнка рослина.


Р. ромбічний (R. rhomboidea Planch). Зараз ця рослина частіше відносять до роду Циссус, вид називається циссус ромболістний (Cissus rhombifolia). Батьківщина - Південна Африка. В'юнка рослина, що вимагає ажурною малопомітною опори. Втечі досягають (в культурі) 1,5 м довжини. Стебла тонкі, гнучкі, з досить довгими міжвузлями. Складні листки на подовжених черешках мають чергове розташування. Лист складний, складається з трьох ромбічної форми ніжно-зелених листочків (звідси й назва), нижня сторона яких світло-матово-зелена з червонуватим відтінком. Жилки виступають чітко і закінчуються на краю листової пластинки зубцем. Є дрібні опушені прилистки. Стебло, черешки, листи, вусики при гарному догляді рясно вкриті ворсистим опушуванням червонуватого тону, що збільшує декоративність рослин. До опорі воно прикріплюється за допомогою тонких вусів.
Одне з найпоширеніших кімнатних рослин. Використовується для вертикального озеленення. Дуже красивий культивар Ellen Danica (Cissus rhombifolia cv. Ellen Danica).


Rhoicissus digitata

Rhoicissus revoilii

Rhoicissus rhomboidea

Rhoicissus tridentata

Rhoicissus digitata   Rhoicissus revoilii   Rhoicissus rhomboidea Rhoicissus tridentata


Відсутнє  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Rhoicissus
  • http://www.floralworld.ru/encyclopedia/plants/Rhoicissus.htm
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool