Наша кнопка:


Головна R (7 flowers) ... Radermachera Радермахера
Radermachera Радермахера

Radermachera Радермахера

Radermachera Радермахера

Клас (clasiss):
Дводольні (Eudicots)
Підклас (subclassis):
Астериди (Asterids)
Порядок (ordo):
Ламілецвіті (Lamiales)
Родина (familia):
Бігнонієві (Bignoniaceae)
Підродина (subfamilia):
--- --- --- (--- --- ---)
Рід (genus):
Радермахера (Radermachera)
Види (species):
Р. китайська (R. chinensis)

Голландський ботанік Радермахера першим описав деякі види цієї рослини, які мешкали на о. Ява. На честь цього ботаніка і було названо рослину.

Радермахера поширена на півдні Азії. Рід налічує близько 20 видів. До Європи рослина була завезена лише в кінці XIX століття, але вже встигла завоювати кохання багатьох квітникарів. Вона широко використовується для прикраси приміщень і створення інтер'єрів.

Ця рослина має особливу відмінність - її велике листя (20-70 сантиметрів завдовжки і 15-25 завширшки) поділяються на велику кількість більш дрібних листків (довжиною від 2-х до 4-х см) - зелених і глянцевих.

Морфологія:

Рослина є багатолітнім деревовидним ку­щем. Стебло радермахери сильногіллясте, покрите коричневою корою. Гілки спочатку забарвлені в темно-зелений колір, але у міру рос­ту стають коричневими. Гнучкі гілки покриті двічі перистим яскраво-зеленим листям, яке відбиває сонячні промені, додаючи рослині блиск. Листкова пластинка на короткому че­решку має краї з крупни­ми зубцями. Листя злегка опущене вниз. У кімнатних умовах рослина не квітне.

Догляд

Температура

Під час вегетаційного періоду температура повинна бути від 20 °C до 25 °C. При кімнатній температурі рослина непогано переносить зиму, але оптимальною є температура 16 °C плюс-мінус 2 °C, але не більше! Кімнату необхідно провітрювати, слідкуючи за тим, аби Радермахеру не протягло.

Освітлення

Радермахера непогано росте в затінку, але найкращим варіантом буде розсіяне яскраве світло. Рослина може рости і з північної сторони, але взимку освітлення може бути недостатнім. На південній же стороні, Радермахеру слід притіняти від прямих променів сонця. Найкращим варіантом є східні і західні вікна. Взимку рослині необхідно забезпечити максимальну кількість світла. Якщо освітлення буде недостатнім, частину рослини між вузлами буде витягати і надасть Радермахері форму ліани. Рослину бажано повертати навколо своєї осі, щоб світло, що падає з одного боку, не привело до деформування крони.

Полив

З весни до осені полив Радермахері необхідний рясний, як тільки верхня частина грунту підсохне. Восени полив зменшують, а взимку поливають через пару днів після того, як підсохне верхня частина субстрату. Не можна допускати засихання земляного кома - грунт увесь час має бути злегка вологим. Поливати потрібно м'якою водою, попередньо відстояною. Не можна допускати як пересихання грунту, так і перезволоження - дуже негативно позначається на рослині.

Вологість повітря

Радермахера любить вологе повітря, хоча і сухе переносить досить стійко. Вологість підвищують за рахунок обприскування листя водою кімнатної температури. Інший спосіб - поставити горщик з рослиною на піддон зі змоченою галькою (дно горщика не повинно бути занурене у воду). Не обов'язково, але іноді можна робити для рослини літній душ.

Добрива

Один раз кожні два-три тижні з середини весни до початку осені потрібно підгодовувати Радермахеру мінеральними добривами (збалансованими), розведеними в співвідношенні 1-2 г добрива на 1 літр води. Взимку підживлення не потрібне, якщо температура тримається в районі 20 °C.

Пересадка

Молоду Радермахеру пересаджують щорічно навесні, більш дорослу - навесні, але раз на два-три роки, коли коріння повністю обплетуть горщик зсередини. Коли рослину пересаджую, не зайвим буде щеп верхівки пагонів і трохи підрізати коріння. Пересаджують у горщик на пару сантиметрів більше попереднього в діаметрі в субстрат з торф'яної, дернової, перегнійної і листової землі (пропорції 1:1:1:2). Радермахера потребує хорошого дренажу.

Труднощі

Основними шкідниками радермахе­ри є Трипси, Щитівка, Попелиця (Тля). Для того щоб позбавитися від щитівок, можна протерти місця ураження миль­ним розчином, який необхідно змити через декілька годин.

Поради

Наприкінці весни - початку літа верхні частини пагонів зрізують (довжиною від 7 до 10 см) і укорінюють їх у суміші з рівними частинами торфу і піску. Ємність з живцями накривають поліетиленовою плівкою і тримають температуру на рівні 23-25 градусів. У міру того, як субстрат висихає, його потрібно обприскувати і періодично провітрювати.

Для розмноження Радермахери відводами, потрібно зробити надріз на стеблі до двох сантиметрів у довжину. Надріз обгортають мохом і целофановою плівкою. Мох час від часу змочують, а коли з'являться корені на місці розрізу, то стебло відокремлюють і висаджують у 16-ти сантиметровий горщик. Стара рослина буде продовжувати рости. Отводок зрізають тільки тоді, коли коріння повністю заповнять пакет. Так робиться тому, що якщо коренів буде мало, то це може завадити швидкому формуванню нового куща або взагалі привести до загибелі рослини.

Грунтосуміш

Ґрунтовий субстрат готують із торф'яної, дернової, перегнійної і листової землі (пропорції 1:1:1:2). Радермахера потребує хорошого дренажу.

Різне

Щоб рослина росла пишним кущем, потрібно прищеплювати верхні бруньки на пагонах.


Радермахера – труднощі:

  1. Нестача світла призводить до опадання і пожовтіння листя. При відсутності яскравого світла у Радермахери починає опадати листя починаючи з нижніх.
  2. Наслідком недостатнього поливу можуть бути поникле листя. Листя приймуть попереднє положення після поливу. Як не дивно, але при надмірному поливі листя теж може поникнути, стаючи при цьому блідими. У такій ситуації Радермахеру потрібно пересадити.
  3. Пагони стають слабкими, якщо рослині мало світла або є нестача в підгодівлі.
  4. Щоб пагони взимку не витягувалися, рослину варто тримати при яскравому освітленні і в прохолодних умовах.
  5. Нестача світла і харчування призводить до появи дрібного тьмяного листя.
  6. Через занадто сухе повітря кінчики листя можуть сохнути. Те ж відбувається і при дуже яскравому освітленні.


Види та різновиди:

Радермахера китайська або радермахія (Radermachera chinensis). Це - дуже в'юнкий чагарник, виростає до півтора метрів у висоту. Щоб нижня частина стебла не скидала листя, краще всього тримати зріст рослини на рівні 70-80 сантиметрів. Листя перистоскладе, в довжину до 40 сантиметрів. Листя яскраво-зеленого кольору, глянсове, з зубчастим краєм, витягнуто-ланцетне. Квітки сірчано-жовтого кольору, трубчасто-воронковидної форми. Розкриваються квітки тільки вночі, а запах схожий на запах гвоздики. На жаль, в кімнатних умовах домогтися цвітіння майже неможливо.

Відсутнє  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Radermachera
  • http://floristics.org.ua/ua/r-ukr/radermakhera.html
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool