Наша кнопка:


Головна R (7 flowers) ... Rebutia Ребуція
Rebutia Ребуція

Rebutia Ребуція

Rebutia Ребуція

Клас (clasiss):
Дводольні (Eudicots)
Порядок (ordo):
Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина (familia): Кактусові (Cactaceae)
Підродина (subfamilia): --- --- --- (Cactoideae)
Триба (tribe):
--- --- --- (Trichocereeae )
Рід (genus):
Ребуція (Rebutia)
Види (species):
Р. мала (R. minuscula)
Р. стара (R. senilis)
Р. фіолетоцвіта (R. violaciflora)

Етимологія та українська назва

Назва роду носить ім'я французького винороба та садовода П'єра Ребю (фр. Pierre Rebut), який в XIX ст. був відомим експертом по кактусам і продавцем. В українській літературі з кактусної тематики вживається назва «Ребуція» та Ребютія. А. О. Буренков у своїй книзі «Кактуси в гостях та вдома» також наводить назву російською — «Ребютия» (укр. «Ребютія»). Серед кактусистів та в інтернеті також зустрічається назва «Ребюція» (рос. «Ребюция»).


Систематика

Рід Rebutia був описаний в 1895 німецьким ботаніком Карлом Шуманом (1851—1904). Включає 29 видів і 21 їх різновидів. Як і багато інших південноамериканських родів, цей рід породив безліч суперечок. В наш час в цей рід включені види таких раніше самостійних родів, як Aylostera, Digitorebutia (інша звана Mediolobivia), Rebutia, Sulcorebutia і Weingartia, що викликає суперечки і таксономічну плутанину, тому що не всі систематики згодні з таким укрупненням.


Ареал та екологія

Батьківщина рослин цього роду — Болівія і північна Аргентина, де вони ростуть в гірських місцевостях на східній стороні Андських гір на висоті 1500-4000 м над рівнем моря, в умовах різкої зміни денних і нічних температур і підвищеної концентрації ультрафіолетових променів. Часто селяться під притінінням чагарникової рослинності.

Морфологія:

Це - невеликі кулясті кактуси, багато з яких формують великі групи. У культурі спостерігаються випадки, коли група ребуцій виростає навіть більше розміром, ніж у дикій природі. Ребуції мають велику різноманітність форм і колючок. Колючки зазвичай не жорсткі. З віком рослини дещо змінюють форму, стаючи з кулястих коротко-циліндричними.

Рослини цього роду цвітуть легко і рясно. Самозапильні квітки з'являються з нижніх ареол. За кольором вони різноманітні: фіолетові, рожеві, яскраво-червоні, помаранчеві, жовті і білуваті. Квітки середнього розміру: від 1,5 до 4 см в діаметрі. Квіткова трубка гола.

Догляд

Температура

Температура повітря в приміщенні має бути біля 18-23°С. Рослину бажано захищати від протягів і різких перепадів темпера­тур. У зимовий час кактус слід містити при темпе­ратурі біля 7-9°С.

Освітлення

Ребуція — світлолюбна рослина. Взимку освітлення повинне залишатися інтенсивним.

Полив

Поливати кактус літом слід рясно, використовуючи для цього теплу відстояну воду, Зимою полив потрібно скоротити, зволожуючи грунт 1 раз в 10—15 днів.

Вологість повітря

Корисно обприску­вати рослину з пульверизатора.

Добрива Рослину необхідно підживлювати добривами для кактусів кожного місяця, роблячи перерву лише на зиму.
Пересадка

Пересаджувати рослину сліду­ дуже обережно кожні 2 роки.

Труднощі

Витягнутий, нехарактерною форми стебло: причиною цього може бути надто тепла "зимівля" або недолік світла влітку.
Зморщений кінець стебла, внизу плями м'якої гнилизни: причиною може бути перезволоження грунту в похмуру або холодну погоду.
Відсутність приросту: причиною може бути недостатній полив літом або перезволоження грунту зимою. Також причиною може бути нестача поживних речовин.
Плями з пробки на поверхні стебла: причиною може бути місцеве ураження шкідниками, рана або переохолодження. Також причиною може послужити недостатній полив влітку.
М'які коричневі плями: причиною цього може бути стеблова гниль; добре ростуть кактуси гниль вражає рідко. Виріжте уражене місце, продезінфікуйте грунт розчином карбендазіма. Поліпшите умови утримання.

Пошкоджують: Борошнистий червець, Павутинний кліщ, Щитівка.

Поради

Розмножується ребуція насінням, яке утворюється після цвітіння. Квітки у ребуції з'являються, на відміну від інших кактусів, з нижніх ареол. Через деякий час на рослині утворюються плоди, які містять багато насіння.

Грунтосуміш

Грунт має бути живильним, водо- і повітропроникною. Наприклад можна використовувати таку суміш: 1 частина крупного річкового піску, 1 частина дернової і 1 частина листової. Діаметр грунтових частинок до 3-5 мм.

Різне

Влітку кактус мо­же отримати опіки від сонячних променів, тому рослину бажано злегка притінити.Види та різновиди:

Ребуція демінутаРебуція демінута (Rebutia deminuta (Weber) Br. Et Rose). Синонім: Айлостера демінута (Aylostera deminuta (Weber) Backeb.). Батьківщина рослини - Північна Аргентина. Дуже мінливий вид з кулястим стеблом, висотою близько 10 см і діаметром 6-8 см, рясно галузиться в основі, утворюючи щільні групи рослин. Стебло темно-зелений, з 12-13 спірально вигнутими горбкуватими ребрами. Ареоли з сірувато-білим опушенням; 10-12 коричнюватих щетинковидних бічних колючок довжиною 5-6 мм. До середини літа зі старих ареол, які в молодих екземплярів перебувають у самої підстави стебла, з'являються численні яскраві воронкоподібні денні квітки довжиною й діаметром 3 см, з яскравими червоно-помаранчевими пелюстками. Добре росте в сонячних місцях. Суха, холодна зимівля необхідна для майбутнього рясного цвітіння.


Ребуція фулвізетаРебуція фулвізета (Rebutia fulviseta Rausch.). Батьківщина рослини - гірські райони Болівії. Рослина з кулястим стеблом, висотою 8-10 см і діаметром 5-б см, рясно галузиться в основі, утворюючи щільні групи. Стебло темно-зелений, майже чорний, з 12-13 спірально вигнутими горбкуватими ребрами. Ареоли з сірим опушенням, з 10-12 коричневими щетинковидними бічними колючками довжиною 5-6 мм, не дуже гострими. До середини літа зі старих ареол, які в молодих екземплярів перебувають у самої підстави стебла, з'являються численні яскраві воронкоподібні денні квітки довжиною й діаметром 2,5 см, пелюстки глянсові, темно-червоні. Непогано росте в добре освітлених місцях. Суха, холодна зимівля необхідна для майбутнього рясного цвітіння.


Ребуція сонячнаРебуція сонячна (Rebutia heliosa Rausch). Виростає в гірських областях Болівії. Рослина спочатку з кулястим, а потім дещо витяжним стеблом, заввишки близько 8 см і діаметром 1,5-2,5 см, рясно галузиться в основі і утворює щільні групи. Сірувато-зелене стебло з 35-40 дрібними, розташованими по спіралі реберцями. Ареоли з коричневим опушенням і з 24-26 сріблясто-білими щетинковидними короткими колючками довжиною 1 мм, розташованими по сторонах ареоли. Центральних колючок немає. Влітку зі старих ареол, які в молодих екземплярів перебувають у самої підстави стебла, з'являються численні яскраві воронкоподібні денні квітки довжиною 4,5-5,5 см і діаметром 4 см, пелюстки червоно-оранжеві з ліловою центральною смугою. Нескладний у культурі вид, який потрібно вирощувати в освітлених місцях. Суха, холодна зимівля необхідна для майбутнього рясного цвітіння.


Ребуція КрайнцаРебуція Крайнца (Rebutia krainziana) має тонкі білосніжні колючки, визирають з ареол, і великі червоні воронкоподібні квіти.

Є різновид albiflora - з білими квітами.


Ребуція крихітнаРебуція крихітна (Rebutia miniscula). Батьківщина - Аргентина. Стебло світло-зелене, плоскокулястої форми, до 5 см в діаметрі, з дрібними, розташованими спірально горбиками, на яких знаходяться численні, короткі, щетинковидні колючки білого, золотистого і коричневого кольору. Квітки діаметром 3 см і до 4 см довжиною, червоні.


Ребуція перплексаРебуція перплекса (Rebutia perplexa Don.). Батьківщина рослини - південна частина Болівії. Рослина з кулястим стеблом, висотою 6-8 см і діаметром 1,5 см, рясно галузиться в підставі і утворює щільні групи. Сірувато-зелене стебло має 18-22 дрібногорбистих спірально вигнутих ребер. Ареоли з коричневим опушенням, з 20-30 коричневими щетинковидними бічними колючками довжиною 2-5 мм і приблизно з 6 такими ж центральними колючками. Влітку зі старих ареол, які в молодих екземплярів перебувають у самої підстави стебла, з'являються численні воронкоподібні денні квітки довжиною 4,5 см і діаметром близько 4 см з пелюстками яскраво-рожевого кольору. Нескладне в культурі рослина, що не вимагає прямого сонця (росте в півтіні). Суха, холодна зимівля необхідна для майбутнього рясного цвітіння.


Ребуція пулвіносаРебуція пулвіноса (Rebutia pulvinosa Ritt. Et Buin.) - Фото. Місце виростання - південна частина Болівії. Рослина з кулястим або короткоциліндричним стеблом, заввишки 6-8 см і діаметром близько 3 см, рясно галузиться в підставі і утворює щільні групи. Темно-зелене стебло має численні горбкуваті спіральні зігнуті ребра. Ареоли з сірувато-білим опушенням, з 15-22 коричневими щетинковидними бічними колючками довжиною близько 3 мм і приблизно з 6 центральними, більш потужними колючками. Влітку зі старих ареол, які в молодих екземплярів перебувають у самої основи стебла, з'являються численні воронкоподібні денні яскраво-оранжеві квітки довжиною 2 см і діаметром 1,5 см. Неважко в культурі рослина, яку потрібно вирощувати на сонячних місцях, у живильному, але добре дренированном субстраті. Суха, холодна зимівля необхідна для майбутнього рясного цвітіння.


Ребуція старечаРебуція стареча (Rebutia senilis). Батьківщина - Аргентина. Стебло зелене, кулястий або злегка витягнутий, до 7 см в діаметрі і висотою до 8 см. Колючки численні, щетинковидними, довжиною до 3 см, білі, густо покривають стебло. Квітки близько 3 см в діаметрі, червоні, всередині білі.
  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://uk.wikipedia.org/wiki/Ребуція
  • http://www.floralworld.ru/encyclopedia/plants/Rebutia.htmscroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool