Наша кнопка:


Головна Покій
Покій

У статтях про кімнатні рослини зазвичай наводять один і той же перелік їх життєвих потреб - світло, вода, тепло, вологість повітря, підживка, але про одну важливу річ часто забувають. Це період спокою.

Майже у всіх кімнатних рослин протягом року є період глибокого спокою, який зазвичай доводиться на зиму. Деякі рослини проявляют безперечні ознаки уповільнення зростання, так що навіть новачок розуміє, що догляд за рослиною потрібно якось змінити. Надземні частини цибулевидних і бульбових рослин (гіацинта, цикламена, глоксинії і так далі) відмирають; в листопадних деревовидних (граната, пуансеттии і так далі) обпадає листя. Полив зменшують або зовсім припиняють відповідно до рекомендаціям. Настає період спокою.

Вічнозелені рослини, на жаль, ніяк не «показують», що їм потрібно відпочити, проте до середини зими світловий день коротшає настільки, що світла для активного зростання стає недостатньо. Настає період спокою. Слід скоротити частоту поливу і підживлення і забезпечити рослинам прохолодніші умови зростання. Якщо температура в приміщенні вище рекомендованої, а поливають рослину так само часто, як навесні, то воно неминуче постраждає.

Початок зростання весною служить сигналом того, що період спокою закінчився. Поступово відновлюють звичайний режим поливу і підживлення, при необхідності рослину пересаджують.

Не всі рослини вимагають зимового спокою. Зимовоцвітучі рослини слід регулярно поливати і підживлювати весь час, поки вони прикрашають приміщення.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool