Наша кнопка:


Головна S (14 flowers) ... Solanum Паслін
Solanum Паслін Соланум

Solanum Паслін Соланум

Solanum Паслін

Клас (clasiss):
Однодольні (Liliopsida)
Підклас (subclassis):
Айстериди (Asterids)
Порядок (ordo):
Пасльоноцвіті (Solanales)
Родина (familia):
Пасльонові (Solanaceae)
Підродина (subfamilia):
--- --- --- (Solanoideae)
Рід (genus):
Паслін (Solanum)
Види (species):
П. перцевидний (S. capsicastrum)
П. Портмана (S. portmani)
П. червоно-колючковий (S. Pyracanthum)
П. темно-пурпуровий (S. albidym)
П. розкішний (S. robistrum)
П. облямований (S. marginatum)

У природних умовах паслін зустрічається в тропічних і субтропічних районах Південної Америки. Відомо близько 1400 видів цієї рослини, яка відноситься до родини пасльонових (Solanaceae)

Паслін добре підходить для прикрашання кімнат. Не варто забувати, що деякі види цієї рослини є лікувальними.

Морфологія:

Паслін — багатолітня вічнозелена чагарникова рослина, що досягає 65-70 см у висоту. Основне стебло темно-коричневого кольору, гіллясте. Молоді гілки забарвлені в темно-зелений колір, але у міру зростання вони темніють, набуваючи того ж забарвлення, що і стебло. Листя рослини темно-зеле­ні, ланцетовидні, розташоване супротивно. Весною з'являються дрібні білі квітки. Цвітіння про­довжується до листопада.

Догляд

Температура

У весняно-літній період помірна (18-25 °С). В осінньо-зимовий період бажано підтримувати помірно прохолодну температуру (12-15 °С).

Освітлення Це світлолюбна рослина. У літні дні його мож­на виносити на балкон. Осінню слід використовувати додаткове освітлення.
Полив Полив рослини має бути рясним. Пересихання землі допускати не можна. Зимою полив скорочують, поступово припиняючи його до кінця зими.
Вологість повітря Не нижче 65%. Потребує регулярного щоденного обприскування, можна поставити горщик з рослиною на піддон з мокрою галькою, торфом або керамзитом.
Добрива Підживлюють паслін добривами для плодових рослин 2 рази в місяць, взимку підживлення поступово припиняють.
Пересадка Пересаджувати культуру необхі­дно щорік ранньою весною.
Труднощі

Рослину пошкоджують: павутинний кліщ, попелиця (тля), білокрилкою.

Поради Розмножується паслін в основ­ному насінням.
Грунтосуміш Підходить звичайна грунтосуміш яку продають у крамницях.
Різне Плоди утворюються поступово, і на рослині одночасно можна побачити як ягоди, так і квіти. Необхідно пам'ятати про те, що плоди кімнатного пасльону отруйні, тому рослину потрібно вирощувати в місці, не­доступному для дітей.

Паслін добре підходить для прикраси кімнат. Не варто забувати, що деякі види цієї рослини є лікувальними.

Можливі труднощі:

  • Якщо на вашому паслін мало ягід, можете спробувати штучно обпилити квітки, Використовуючи м'яку пензликами.
  • При занадто теплому і сухому змісті в зимові місяці в рослини можуть обсипатися листя і плоди.
  • При занадто сухому повітрі в приміщенні паслін може дивуватися червоним павутинним кліщем. 


Види та різновиди:

Solanum ПаслінПаслін жасминовидний (Solanum jasminoides Paxton). Зустрічається в лісах Бразилії. Це вічнозелений в'юнкий кущ 2-4 м висотою, гілочки тонкі, прутовидні, голі. Листочки розміщені на верхівці гілочок, видовжено-яйцевидні, цілокраї, голі, прості; нижче середини гілочки інколи трійчасті, з більш крупнішою середньою долею листочка, 5-7 см у довжину і 2-3 см ширини, глянцеві. Квіти зібрані у верхівкові мітли, до 2 см в діаметрі, світло-блакитні. Плід — ягода, 1, 2-1,5 см в діаметрі, яскраво-червона. Цвіте рясно, з лютого — березня до вересня.
В культурі зустрічається ряд форм, які відрізняються розмірами квітки та листочків.


Solanum ПаслінПаслін гігантський (S. giganteum Jacq.). Зростає в лісах тропічної Африки, Шрі-Ланці, Індії. Вічнозелені кущі 5-6 м висотою, сильно гіллясті: гілочки товсті, покриті короткими шипами, білувато-сіроопушені. Листя продовгасто-еліптичне, 20-25 см в довжину, зверху темно-зелені, знизу білуватоопушені. Квітки дрібні, зібрані в щитковидні верхівкові суцвіття, звисаючі, темно-лілові. Цвіте в липні - серпні.
Це високодекоративний вид. Вирощується примусово тільки в оранжереях.


Solanum ПаслінПаслін Зеафорта (S. seaforthianum Andr.). Зростає в лісах по берегах річок в Мексиці, на Великих та Малих Антильський островах, в Венесуелі, Колумбії, Гвінеї. Вічнозелені рослини, в'юнкі кущі 4-6 м у висоту. Листочки непарноперисті, ланцетні чи яйцевидно-ланцетні, цілокраї, слабо хвилясті. Квітки зібрані в пазушні мітли, повислі, світло-лілові. Плід яйцевидний, червонувато-оранжевий. Цвіте із березня по жовтень-листопад.
Високодекоративна рослина.


Solanum ПаслінПаслін Вендланда (S. wendlandii Hook. f). Зустрічається в горах на висоті 2000-3000 м над рівнем моря в Центральній Америці. Вічнозелений в'юнкий кущ 4-6 м висоти, гіллястий, покритий короткими шипами. Листя перисто-розсічене, в верхній частині паростка продовгувати-еліптичне, 6-10 см довжини, нижче середини паростка 3-дольні, 15-25 см довж.. і 7-10 см ширини, темно-зелені. Квіти густо зібрані в верхівкові щитковидні мітли; віночок дзвоникоподібний, 5-6 см в діаметрі, пурпурно-ліловий. Плід — ягода, яскраво-пурпурна. Цвіте рясно, в липні — серпні.


Solanum ПаслінПаслін курчавий (S. crispum). Батьківщина – Чилі, Перу. В'юнка рослина, з швидким ростом. Красивоквітуча – квітки синьо-пурпурні в верхівкових щитках.
Відомий садовий різновид 'Glasnevin' цвіте з червня по листопад.

 

Solanum ПаслінПаслін псевдоперечний (S. pseudocapsicum L.). Батьківщина – о. Мадейра. Вічнозелений напівкущ висотою до 50 см. Паростки гіллясті, густо покриті темно-зеленими продовгувато-ланцетними листочками, часто розміщені попарно. Квіти дрібні, білі, поодинокі. Цвіте практично завжди, на протязі цілого року. Плоди круглі, спочатку зелені, потім оранжеві, а в кінці дозрівання яскраво-червоні, нагадують вишню. Плоди гіркі на смак, не їстівні. Виростає велика к-сть кісточок високої схожості.
Існують карликові форми (nanum, 'Tom Thumb' та ін.), висотою до 30 см, які користуються великою популярністю.


Solanum ПаслінПаслін перечний, чи перцевидний (S. capsicastrum Link ex Schauer). В англомовних країнах його називають Єрусалимська вишня. Батьківщина – Південна Бразилія. Вічнозелений, низькорослий (до 60 см у висоту) напівкущ з рідкоопушеними листочками. Листя продовгувато-ланцетні, сизо-зелені, не одинакові по розміру (от 2 до 7 см), зелені, хвилясті по краю. Квітки одиночні, дрібні, до 1,5 см в діаметрі, білі. Цвіте літом. Дозріваюче на протязі осені і зими ягоди надають рослині особливу декоративність. Плоди мають в діаметрі близько від 1 см (до 2 см), червоні, отруйні.
Відомі форми з білими плодами, наприклад, сорт Cherry Ripe має яскраво-червоні ягоди, 'Variegatum' має листочки з кремовими плямами неправильних форм.
  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Solanum
  • http://www.floralworld.ru/encyclopedia/plants/Solanum.htm
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool