Наша кнопка:


Головна S (14 flowers) ... Sanseveria Сансеверія
Sansevieria Сансев'єра Тещин язик

Sansevieria Сансев'єра Тещин язик

Sansevieria Сансев'єра Тещин язик

Клас (clasiss):
Однодольні (Monodicots / Liliopsida)
Підклас (subclassis):
--- --- --- (--- --- ---)
Порядок (ordo):
Спаржецвіті (Asparagales)
Родина (familia):
Спаржеві (Asparagaceae)
Підродина (subfamilia):
Нолінові (Nolinoideae)
Рід (genus):
Сансев'єра (Sansevieria)
Види (species):
С. трьохсмугова (S. trifasciata)
С. велика (S. grandis Hook. f.)
С. гіацинтова (S. hyacinthoides)

Сансев’єра належить належить до Спаржевих, та донедавна рослину відносили до родини агавових (Agavaceae). Поширені інші назви цієї рослини — тещин язик і щучий хвіст. Батьківщиною сансев’єрії є острів Шрі-Ланка. Також ця рослина зустрічається в тропічних районах Африки. Налічується близько 60 видів сансев’єри, які дуже відрізняються один від одного. У кімнатних умовах найчастіше вирощуються Сансев’єра трьохсмугова (S. trifasciata).

Морфологія:

Листя сансев’єри щільне, шкірясте, зростає вертикально від кореневища, часто має білу або жовтувату смужку. На батьківщині цієї рослини з листя виробляють грубі тканини та шнури. Листя сансев’єри трьохсмугової прикрашене темними і світлими смужками. Квітки жовто-зелені, розміщені в гроновидних суцвіттях; декоративної цінності не мають.

Догляд:

Температура

Температура в приміщенні, де вирощується сансев’єр, повинна бути не вище 18°С літом і біля 12-14°С зимою.

Освітлення

Сансев’єра віддає перевагу помірному освітленню або пів­тіні.

Полив

У літні місяці рослину слід поливати 1 раз на тиждень. У останній час полив рекомендується дещо скоротити. При появі на листочках плям необхідно зменшити полив.

Вологість повітря

Рекомендується проти­рати листочки рослини вологою губкою. Обп­рискування сансев’єра потрібно лише в жарку погоду.

Добрива

Підживлювати тещин язик слід спеціальними доб­ривами для кактусів 1 раз на місяць в період з квітня по вересень. Взимку підживлювати рослину не потрібно.

Пересадка

Пересаджувати рослинку реко­мендується щорік. Молоді рослини слід розміщувати в невеликих плоских горщиках, на дні яких потрібно викладати дренаж з дрібних камінчиків.

Труднощі

Якщо в сансев’єри стали всихати або жовтіти лис­тя, то це може бути ознакою ураження рослини павутинним кліщем. Для того, щоб позбавитись від цього шкідника, потрібно частіше обприскувати рослину чистою водою, а якщо це не допоможе, обробити сансеверу інсектицидами.

Поради

Розмножується сансев’єра листям і діленням кореневища. Довжина листочків має бути не ме­нше 5 см.

Грунтосуміш

Сансев'єра невимоглива до складу ґрунту, але краще росте в суміші з дернової і листової землі з домішкою піску (4:2:1), в яку можна додати перегнійну землю або торф. Вдале поєднання: суміш з дернової і листової землі, перегною і піску в пропорції 2:1:1:1. Можна використовувати готовий субстрат для гераней і 30% крупного піску, щоб поліпшити дренаж.

Різне

Оскільки коріння в сансев'єріі (сансев'єри) більше розростаються в ширину, то горщик для неї повинен бути не дуже глибокий, але широкий. При зростанні у тісному горщику потужні коріння сансев'єри може розколоти горщик. Однак, якщо ви хочете, щоб рослина зацвіло, новий горщик не повинен бути занадто великий, оскільки рясне цвітіння наступає тільки в тому випадку, якщо земляний субстарт обплетений корінням. На дні горщика повинен бути дренаж з битих черепків, дрібного щебеню, шматочків вугілля або керамзиту.

 


Можливі труднощі:

Листя жовтіє, стає в'ялим та відмирає:
Найчастіша причина - перезволоження грунту або полив в прохолодну пору в центр розетки. Врятувати рослину можна тільки видаливши всі уражені листя і пересадивши його. Якщо коріння теж почали загнивати, тоді треба вкоренити не пошкоджені частини - верхівку розетки або частину листа.

Листя стає млявим і загниває, навіть якщо рослина не перезволожені, земля суха:
Це можливо при дуже низькій температурі в приміщенні. Тоді рослина терміново потрібно переставити в більш тепле приміщення і видалити всі пошкоджені листя. Якщо почалася стеблова гниль, то залишається тільки вкоренити не пошкоджені частини - верхівку розетки або частину листа.

На листках з'являються темно-коричневі плями:
Таке зазвичай буває при зайвій вологості землі та утриманні рослини в темному приміщенні.

Порожнисті червоно-бурі плями з жовтими краями є ознакою зараження грибковим захворюванням.Види та різновиди:

Сансев'єра великаСансев'єрія (сансев'єра) велика (Sansevieria grandis Hook. F.). Батьківщина - тропіки Африки. Це трав'яниста безстебельна багаторічна рослина з розеткою з 2-4 досить м'ясистих широкояйцеподібні листочків 30-60 см довж., до 15 см шириною, ясно-зелених, з темними поперечними смугами і червонуватою облямівкою по краю. Квітки в густому гроновиднісуцвіття до 80 см заввишки, білі або зеленуваті, до 5 см в діаметрі. Оцвітина циліндричний, роздутий в основі. Частки його вузькі, відігнуті вниз. Епіфітна рослина. Введена в культуру в кінці минулого століття.

Є різновид зулуська (Sansevieria grandis var. Zuluensis)


Сансев'єра гіацинтоваСансев'єра гіацинтова (Sansevieria hyacinthoides (L.) Druce). Рослини до 0-5 м висотою. Кореневище міцне. Листя в пучках по 2-4, ланцетні, 14-45 см завдовжки і 2.5-7.5 см шириною, від середини поступово звужуються до основи, темно-зелені, зі світло-зеленими поперечними w-подібними штрихами, по краях коричневі, іноді білуваті. Батьківщина - тропічна і Південна Африка. Цвіте взимку. Квітконіс до 75 см, квітки дрібні запашні.


Сансев'єра трьохсмуговаСансев'єра трьохсмугова (Sansevieria trifasciata Prain.). Батьківщина - Південна Африка. Поширена і вельми стійка в кімнатній культурі рослина. Трав'яниста багаторічна рослина з товстим, повзучим кореневищем, від якого відростають мечоподібні, прямостоячі, жорсткі, з темно-зеленими горизонтальними смугами на світлому фоні листя. Квітки дрібні, білувато-зелені, зібрані в довгу кисть, з приємним запахом. Зрізані листя дуже декоративні, довго зберігаються у воді і утворюють корені. Зеленувато-білі квітки зібрані в мітелку довжиною 4 см. Цвіте навесні і восени.
  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Sansevieria
  • http://botanicka.narod.ru/k-r/s/sansevjera.html
  • http://www.floralworld.ru/encyclopedia/plants/Sansevieria_2.html


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool