Наша кнопка:


Головна S (14 flowers) ... Setcreasea Сеткреазія
Setcreasea Сеткреазія

Setcreasea Сеткреазія

Setcreasea Сеткреазія

Клас (clasiss):
Однодольні (Monodicots / Liliopsida)
Підклас (subclassis):
--- --- --- (--- --- ---)
Порядок (ordo):
Коммеліноцвіті (Commelinales)
Родина (familia):
Коммелінові (Commelinaceae)
Підродина (subfamilia):
--- --- --- (Commelinoideae)
Рід (genus):
Сеткреазія (Setcreasea)
Види (species):
С. зелена (S. viridis L.)
С. смугаста (S. striata Hort.)
С. пурпурова (S. purpurea Boom.)

Систематики загалом не виділяють Сеткреазію у повноцінний вид, а вважають різновидом Традисканції, а назва - синонім. Та часто у літературі Сеткреазію описують як окремий вид.

Морфологія:

Сеткреазія - це багаторічна вічнозелена трав'яниста рослина. Стебла стеляться або спадають, округлі, світло-зеле­ні чи темно-червоні, водянисто-соковиті. В деяких видів вони опу­шені тонкими світлими волос­ками. Листочки досить великі, видовжені, із загостреною верхів­кою, тонкі. Забарвлення поверхні листочка варіюється у залежності від виду, від соковито-зеленого до пурпурового. Край листочка війчастий. Листорозміщення - почергове.

Догляд

Температура

Рослина не вибаглива до t° режиму. В літній час  повітря не повинна опускатися нижче 18°С, взимку оптимальна - 16°С, та рослина витримує зниження  до 7-10°С.  Якщо рослина цілий рік зростала при природному освітленні, то взимку бажано забезпечити їй більш прохолодне місце при  - 12-16°С, щоб уникнути росту слабеньких та блідих стебел.

Освітлення

Рослині необхідна велика кількість сонячного світла. Сеткреазію притіняють лише в полуденні години.

Полив

Поливають її досить рясно влітку даючи верхньому шару ґрунту просохнути і більш помірно взимку. Важливо не допускати як повного просихання землі так і залиття її. Зимою полив значно скорочують, а при прохолодній зимівлі скорочують до мінімуму.

Вологість повітря

Сеткреазія добре зростає при великій вологості повітря, та обприскувати її опушені листочки не рекомендується, оскільки при прямому освітленні це може спричинити появу опіків. При надмірній сухості повітря старі листочки швидше відмирають.

Добрива

Підживлення роблять з се­редини квітня до кінця вересня. Склад квіткових добрив вносять до грунту 1 раз в 10 днів.

Пересадка

Пересадку роблять до початку періоду активного зростання. Молоду рослину пе­ресаджують щорік, дорослі — у міру необхі­дності.

Труднощі

Рослину пошкоджують: щитівка, попелиця (тля), павутинний кліщ. Щоб знищити цих шкідників, рослину слід обробити мильним розчином чи Актеліком.

Поради

Сеткреазія розмножується живцюванням.

Грунтосуміш

Підходить звичайна грунтосуміш яку продають у крамницях.

Різне

В період активного зростання рослину краще всього винести на свіже повітря, створивши захист від протягів. Слід оберігати сеткреазію від різкого перепаду тем­ператур. Влітку рослина потребує регу­лярного і рясного обприскування водою кімнатної темпе­ратури.

Сеткреазія прекрасно виглядає в композиції з іншими ам­пельними або трав'янистими рослинами.

Краще всього вирощувати сеткреазію в кімнатній теплиці або оранжереї, оскільки вона абсолютно не переносить низької температури.

Квітки сеткреазії дрібні, непоказні, зібрані в невеликих, досить густих суцвіттях на верхівках стебел.Види та різновиди:

Setcreasea Сеткреазія

Сеткреазія зелена

Setcreasea Сеткреазія

Сеткреазія смугаста

Setcreasea Сеткреазія

Сеткреазія пурпурова

Сеткреазія зелена (Setcreasea viridis L.)

Листя соковито-зелене, ніжне. Край листової пластинки має багато дрібних світлих волосків. Квітки білі.

Рослина невибаглива. Сеткреазія зелену слід весною обрізати або вирощувати наново з живців. В жаркий час і при сухому повітрі приміщення необхідно провітрювати. Взимку більш сухий.

Сеткреазія смугаста (Setcreasea striata Hort.)

Нижня сторона листя рожево-лілова, верхня - бронзово-зелена, з білими лініями. Центральна жилка широка, по обидві сторони від неї йдуть по 3-4 вузькі смуги білого кольору. Квітки лілові.

Сеткреазія смугаста росте повільніше, ніж інші її види. Тому слід прищипувати верхівкові пагони. Любить світлі, сонячні, теплі приміщення. В цих умовах забарвлення листкової пластинки стає яскравим і помітним. В зимовий час при температурі 12-14°С тепла, в період відносного спокою полив скорочують, а весною збільшують.

Сеткреазія пурпурна (Setcreasea purpurea Boom.)

Верхівки спадаючих стебел підведені. Вони, як і листя, опушені. Листя зверху пурпурово-зелене, знизу лілові. Квітки світлі, рожево-лілові.

Рослина світлолюбна. При недоліку світла витягується, листя втрачає властиве їм забарвлення і стає зеленими. Потребує вологого повітря при температурі 16- 18°С тепла.

Достатньо холодостійка рослина, витримує температуру до 3-10°С градусів. Яскравість забарвлення залежить від інтенсивності освітлення.

Полив помірний, при поливі не допускати попадання води на листя рослини щоб уникнути білих плям. Обприскують тільки простір навкруги рослини.

Влітку рекомендується щотижнева підживлення повним мінеральним добривом, проте при надмірному підживленні рослина втрачає фіолетове забарвлення. Приміщення часто провітрюють. В цілому - невибаглива. Підживлюють двічі в місяць, розмножують живцями у воді. Рекомендується часта прищипка для створення густого куща.

Розмножують у будь-який час року верхівковими пагонами 3-6 см завдовжки. Живці легко укоріняються у воді, у вологому піску. Грунт: листова, перегнійна земля з додаванням піску (2:1:1). Добре росте на гідропоніці.

Застосовують для озеленення малогабаритних приміщень.  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://homeflowers.ru/entsiklopedija/entsiklopediya/setkreazija.html


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool