Наша кнопка:


Головна S (14 flowers) ... Spathiphillum Спатіфіллум
Spathiphyllum Спатіфілум

Spathiphyllum Спатіфілум

Спатіфіллюм

Клас (clasiss):
Однодольні (Liliopsida)
Підклас (subclassis):
Айстериди (Asterids)
Порядок (ordo):
Частухоцвіті (Alismatales)
Родина (familia):
Ароїдні (Araceae)
Підродина (subfamilia):
Манстероцвіті (Monsteroideae)
Рід (genus):
Спатіфілум (Spathiphyllum Schott)
Види (species):
С. рясноцвітий (S. floribundum)
С. Волліса (S. wallisii)

Батьківщиною цієї рослини є тропічні ліси Південної Америки.

Рід Спатіфілум (Spathiphyllum Schott.), за останніми даними, об'єднує 45 видів багаторічних безстебельних рослин з коротким кореневищем родини ароїдних, деякі з них дуже декоративні. Спатіфілуми поширені в тропічній Америці, на Філіппінських островах, в тропічних вологих лісах в Венесуели, Колумбії, Гвіані, Бразилії.

Назва «спатіфілум» походить від двох грецьких слів: «спата» - покривало й «філум» - лист.

Морфологія:

Спатіфілум - багатолітня трав’яниста вічнозелена рослина. С. рясноцвітий досягає 40 см у висо­ту, має невелике стебло і листя округлої форми. Листочки рослини яскраво-зелені, глянсові, завдовжки 15-30 см. С. Волліса не має стебла, листя зібране в прикореневу розетку. Квітки пред­ставляють собою качанчики біло­го або кремового кольору, оточені блідо-зеленим покривалом. Квітне рослина з середини весни до кінця літа.

Догляд

Температура

Температура в приміщенні, де міститься спатіфіллюм, не повинна в літній час опус­катися нижче 25°С, а в зимові місяці — нижче 15-18°С.

Освітлення Спатіфілуму потрібне дос­татньо світле місцезростання, але не під прямими сонячними променями.
Полив З весни до осені рослину слід поливати регулярно і помірно м'якою водою кімнатної температури. Зимою полив потрібно скоротити.
Вологість повітря В жарку погоду культуру рекомендується обприскувати теплою водою.
Добрива Підживлювати культуру потрібно 1/2 дози комплексних квіткових доб­рив в період активного ро­сту 2-3 рази в місяць.
Пересадка Пересаджувати рослину слід щорік. Кращий час для пересадки — початок вес­ни..
Труднощі

Рослину пошкоджують: павутинний кліщ, попелиця (тля), трипси.

Поради Найчастіше спатіфілум розмножують діленням кореневища під час пересадки.
Грунтосуміш Висаджувати спаті­філум слід в грунтову суміш, що складається з 4 час­тин торф'яної, 2 час­тин листяної, 1 частини перегнійної, 1 частині хвойної землі і 1 час­ти піску.
Різне Якщо в спатіфіл­ума почали жовтіти і в'янути листя, це мо­же бути ознакою того, що рослина розміщена на дуже яскраво-освітленому місці. У теплу пору року спатіфіллюм рекомендується виносити на свіже повітря, обов’язково притіняючи від сонячних променів.

Спатіфілуми - дуже популярні рослини, які цінують і за красу листя, і за красу квітки, не надто вимогливі у відході. Проте їм потрібне постійне обприскування й рясний полив, ці фактори треба враховувати при придбанні рослини.Види та різновиди:

СпатіфілумСпатіфілум геліконіфоліум (Spathiphyllum heliconiifolium (Dryand) Schott). Батьківщина - тропічні вологі ліси Бразилії. Рослина до 1 м висоти. Листочки видовжено-еліптичні, 35-50 см довжини і 20-25 см ширини, коротко загострені, глянцеві, темно-зелені, по краям волосисті. Черешок 75-90 см довжини. Суцвіття - початок, 8-10 см довж., біле. Покривало овальне, довжиною приблизно 15 см та 10 см ширини. Цінна декоративна рослина, підходить для вирощування в кімнатах.


СпатіфілумСпатифілум каннолистий (S. cannifolium (Dryand.) Schott). Батьківщина - Венесуела, Гвіана, Тайланд. Рослина з великими яскраво-зеленими яйцевидними листочками, схожими на листя канни. Біло-зелене покривало з дуже ароматними квітками на жовтувато-зеленому початку. Чудова кімнатна рослина.


СпатіфілумСпатифілум ложковидний (S. cochlearispathum (Liebm.) Engl.). Батьківщина - Бразилія. Це крупна рослина висотою до 1 м, з продовгувато-еліптичним листям. Довжина листочків 30-40 см, ширина-15-20 см. Пластинка листочка темно-зелена, глянцева, по краям хвиляста, тримається на довгому (до 50-70 см), міцному черешку. Суцвіття - початок, біле. Покривало овальне, довге.


СпатіфілумСпатифілум рясноцвітий (S. floribundum (Linden & Andre) N. E. Br.). Батьківщина - Колумбія. Рослина середньоросла, до 50 см у висоту, листя овально-ланцетні, довжиною 20-25 см, шириною 9-12 см. Кількість листочків може бути більше 40. Покривало біле. Цвіте рясно та довгостроково.
В США отриманий сорт Mauna Loa від спатифіллума рясноцвітого. Рослина з чисто-білим широколанцетним чи широкоеліптичним, красиво ввігнутим покривалом 10-12,5 см довжиною і до 5-6 см шириною. Повзуче стебло з максимально короткими міжвузллями, часто підземне. Черешки 10-15 см дл., листкова пластинка 15-20 см довж., 5-6 см ширини, яскраво-зелена, продовгувато-ланцевидна чи продовгувато-еліптична. Квітконіс до 25 см довжини, квіточки зібрані в початок 3-5 см довж.. на дуже кототкій ніжчі. 'Mauna Loa' — чудова рослина для вирощування в кімнатних умовах. (цвіте на протязі всього року).


СпатіфілумСпатифілум чудовий (S. blandum Schott). Батьківщина - тропічна Америка. Рослина з темно-зеленими, подовжено-ланцетними з витягнутим кінчиком листям. Черешки довгі, міцні. Суцвіття-початок, оточений зеленувато-білим покривалом, який за формою нагадує невеликий прапорець. Цвіте з квітня по червень, має велику кількість суцвіть.


СпатіфілумСпатифілум Волліса (S. wallisii Regel). Батьківщина - вологі тропічні ліси Колумбії. Рослина висотою від 20 до 30 см з коротким кореневищем і розеткою темно-зелених довгасто-ланцетних витончених листя. Початок білий, покривало вузьке, втричі довше качана, спочатку чисто-біле, потім зелене. Цвітіння рясне і тривале. Рослина невибаглива і тіньовитривала. Добре росте в кімнатних умовах.  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Spathiphyllum
  • http://www.floralworld.ru/encyclopedia/plants/Spathiphyllum.htm


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool