Наша кнопка:


Головна S (14 flowers) ... Streptocarpus Стрептокарпус
Streptocarpus Стрептокарпус

Streptocarpus Стрептокарпус

Streptocarpus Стрептокарпус

Клас (clasiss):
Дводольні (Eudicots)
Підклас (subclassis):
Айстериди (Asterids)
Порядок (ordo):
Ясноцвіті (Lamiales)
Родина (familia):
Генсерові (Gesneriaceae)
Підродина (subfamilia):
--- (---)
Рід (genus):
Стрептокарпус (Streptocarpus Lindl.)
Види (species):
С. білосніжний (S. candidus Hilliard)
С. великий (S. grandis N.E.Br. ex C.B.Clarke)
С. васильковий (S. cyaneus S.Moore)
С. Вейндланда (S. wendlandii Hort. Dammann)
С. йоханський (S. johannis L. L. Britten)
С. королівський (S. rexii Lindl.)
С. першоцвітий (S. polyanthus Hook.)

Батьківщиною цієї рослини є тропічні райони Африки і Америки, острів Мадагаскар.

Налічується близько 130 видів стрептокарпуса. У природ­них умовах виростає на кам'янистому ґрунті.

У кімнатному квітникарстві рідко зустрічаються природні види цієї рослини, найчастіше вирощуються штучно виведені гібридні сорти.

Морфологія:

Стрептокарпус є невисокою багатолітньою трав'янистою рослиною. Листя, зібране в розетку, забарвлені в темно-зелений колір, опушені, зморшкуваті, довгастої форми. Квітне стрептокарпус з початку весни до кінця осені. Квітки цієї рослини розміщені на довгих і тонких квітконосах, в розетках по 5-10 квіток. Забарвлення квіток може варіюватись від білого до голу­бого або червоного. Пелюстки квітів зрощені.

Догляд

Температура Стрептокарпус слід містити в приміщенні з до­статньою високою температу­рою повітря впродовж всього року. Зимою температу­ра не повинна опускатися нижче 15°С.
Освітлення Стрептокарпус — світлолюбна рослина, проте його все ж необхідно притіняти від прямих сонячних променів.
Полив Поливати рослину потрібно м'якою водою кімнатної температури регулярно, але помірно протягом всього року, не допускаючи перезволоження ґрунту.
Вологість повітря Стрептокарпус віддає перевагу зниженій вологості повітря.
Добрива У весняно-літній період потрібно підживлювати стреп­токарпус невеликими порція­ми рідких квіткових добрив.
Пересадка Пересаджувати рослину рекомендується щорік, краще всього ранньою весною.
Труднощі

Рослину пошкоджують: павутинний кліщ, попелиця (тля), трипси.

Поради Розмножується стрептокарпус живцюванням, діленням куща і насінням. При розмноженні насінням їх слід висівати у вологий суб­страт в середині весни.
Грунтосуміш Грунт для вирощува­ння стрептотрпуса повинен складатися з 3 частин листяної землі 1 частини торфу, 1 частини перегною.
Різне Стебло і листя стрептокарпуса дуже чуттєві до попадання на них вологи, тому краще всього ставити горщик з рослиною в піддон з гравієм, наповнений водою. Обприскувати рослину не слід.

Можливі труднощі:

  • При надлишку вологи з'являється сіра гниль.
  • При дуже високій температурі бутони стають бурими.
  • Кінчики листя буріють. Причина - недостатня вологість, або надлишковий полив.


Види та різновиди:

Стрептокарпус білосніжнийСтрептокарпус білосніжний (Streptocarpus candidus Hilliard). Розеточна рослина із зморшкуватими листочками розміром 45х15 см. Багато маленьких (довжиною 2,5 см) квіточок, білих із жовтими смугами та пурпурними краплинками та чіткими пурпурними лініями на нижній губі. Німецькі флористи наголошують на наявності медового запаху.


Стрептокарпус великийСтрептокарпус великий (Streptocarpus grandis N.E.Br. ex C.B.Clarke). Рослина з єдиним листочком розміром 40 х 30 см. Квітки зібрані в рихлі кисті із півметровим стеблом. Забарвлення - світло-пурпурове.


Стрептокарпус васильковийСтрептокарпус васильковий (Streptocarpus cyaneus S.Moore). Стебла рослини довжиною 15 см, на кожному із яких розміщена пара красивих квітів із жовтою серединкою, фіолетовими смужками та краплинками.


Стрептокарпус ВендландаСтрептокарпус Вендланда (Streptocarpus wendlandii Hort. Dammann). Рослина походить із Південної Африки. Єдиний листочок досягає в довжину 90 см, в ширину — 60 см. Забарвлення листочка темно-зелене із світлими жилками. В пазухах на довгих квітконосах розміщених в щитках квітки довжиною до 5 см із темно-пурпуровими воронками та  білими смужками.


Стрептокарпус йоханскийСтрептокарпус йоханский (Streptocarpus johannis L. L. Britten). Розеточна рослина з листочками довжиною 45 см та шириною 10 см. Пряме стебло несе до 30 блакитно-лілейних з більш світлим центром дрібненьких квіточок, довжиною до 1,8 см.


Стрептокарпус королівськийСтрептокарпус королівський (Streptocarpus rexii Lindl. ). Зростає також у Південній Африці. В Європі відомий з 1824 року. Розеточна рослина. Листочки 25x5 см, видовжено-ланцетовидні, опушені. Квітки по 1—2 в пазухах листочків, із воронковидним віночком, довжиною до 5 см і діаметром 2,5 см, світло-лавандові з пурпурними лініями. Це рясно цвітучі ролини.


Стрептокарпус первоцвітийСтрептокарпус первоцвітий (Streptocarpus polyanthus Hook.). Вид походить із Південної Африки із одним довгим (до 30 см) листочком, покритий волосками. Лавандово-сині квіти (до 4 см) із жовтим центром розміщуються на високих квітконіжках.


Існують різноманітні підвиди:

  • підвид Комптона (subsp. comptonii): листочки товсті та невеличкі, широкі, квіти білі маленькі.
  • підвид дракон гірський (subsp. dracomontanus): квітконіжка невелика, із малочисельними дрібними рожево-білими квітками.
  • підвид соромливий (subsp. verecundus): листочок широкий невеликий, квітконіжка невелика, на якій розміщується декілька маленьких білик квіточок.
Streptocarpus polyanthus ssp. comptonii S. polyanthus ssp dracomontanus S. polyanthus ssp verecundus


  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Streptocarpus
  • http://www.floralworld.ru/encyclopedia/plants/Streptocarpus.htm
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool