Наша кнопка:


Головна S (14 flowers) ... Saxifraga Каменеломка
Saxifraga Ломикамінь

Saxifraga Ломикамінь

Saxifraga Ломикамінь

Клас (clasiss):
Дводольні (Eudicots)
Підклас (subclassis):
--- --- --- (--- --- ---)
Порядок (ordo):
Ломикаменецвіті (Saxifragales)
Родина (familia):
Ломикаменеві (Saxifragaceae)
Підродина (subfamilia):
--- --- --- (--- --- ---)
Рід (genus):
Ломикамінь (Saxifraga)
Види (species):
Л. плетеносний (S. stolonifera)

Родина ломикаменевих налічує більше 350 видів. Батьківщиною ломикаменю є Китай і Японія, де вона селиться на кам'янистих схилах гір і скелях. У кімнатному квітникарстві найчастіше вирощують Ломикамінь плетеносний (S. stolonifera або S. sarmentosa) і сорт Триколор.

Морфологія:

Невелике округле листя рослини зібране в щільну прикореневу розетку, від якої відходить велика кількість довгих червонуватих вусів, що досягають 50 см в довжину і несуть дочірні розетки листя. Листові пластинки декора­тивно забарвлені. На однотон­ній яскраво-зеленої поверхні виділяються білі прожилки. Поверхня листка густо по­крита короткими м'якими во­лосками. Нижня частина листової пластинки гола, ясно-бордового кольору. В період цвітіння ломикамінь викидає високу квітконіжку, що росте з середини розетки листя. На ньому розміщені жовтуваті або блідо-рожеві квітки, зібрані в суцвіття-кисть.

Догляд:

Температура

Влітку ломикаменю потрібна висока температура повітря — не нижче 20°С. Зимою - 9-10°С. Рослина не переносить різкого коливання температур.

Освітлення

Ломикамінь зростає як в добре освітлених місцях, так і в півтіні. Літом рослину вино­сять на свіже повітря, поступово привчаючи до прямих сонячних променів.

Полив

Поливають рослину рясно, а в жаркі дні кілька разів у день обприскують ледве теп­лою водою. Зимою полив зменшують, не допускаючи пересихання земляної поверхні.

Вологість повітря

Влітку і навесні Ломикамінь не заперечуватиме проти обприскувань. Обприскувати потрібно тільки листя, і роблять це тільки м'якою водою (воду перед обприскуванням відстоюють).

Добрива

Без підживлення пагони рослини витягуються, тому підгодовують Ломикамінь цілий рік. З весни до осені підгодовують неконцентрованими рідкими добривами 2 рази на місяць. В зимовий період підживлення проводять один раз в 6-8 тижнів.

Пересадка

Пересаджувати ломикамінь потрібно, коли корені обплетуть земляний ком. На дно горщика насипають керамзиту, щоб забезпечити хороший відхід зайвої води, а сам горщик беруть невисокий. Для вирощування ампельних видів бажано в один горщик посадити кілька екземплярів.

Труднощі

З шкідників ломикамінь пошкоджує Павутинний кліщ і Борошнистий червець, внаслідок чого на листі з'явля­ються іржаві плямки. Необхідно переглянути ре­жим поливу і освітлення рослини. Поява плямистого листя, а також білого нальоту на корінні свідчить про те, що з'явилася коренева гниль. Необхідно скоротити полив рослини.

Поради

Ломикамінь розмножують частинами пагонів. Пагони пускають коріння прямо в горщику, в якому росте материнська рослина. Після того як сланкий пагін укорінився, його потрібно відокремити і посадити в субстрат з перегнійної, дернової землі та піску (2:1:1). Поливати тільки що пересаджену рослину потрібно рясно.

Грунтосуміш

Для посадки ломикаменю використовують земляну суміш з 3 частин листяної, 1 частині дернової зем­лі і 1 частини піску.

Різне

Відвар з Ломикаменя використовують при фурункулах і нагноєннях, а також як засіб для зниження температури. З листя отримують сік, який застосовують як протизапальний засіб для зовнішнього застосування.Види та різновиди:

Saxifraga ЛомикаміньЛомикамінь плетеносний (Saxifraga stolonifera). У природі поширений в горах Японії та Китаю. Цей вид - трав'янистий багаторічник. Виростає у висоту до півметра. Пагони червоного кольору, тонкі. Листя росте в розетках, форма листа - округла, основа - серцеподібна, краї листя - городчато-лопатні; верхня сторона листової пластини зелена з жилками білого кольору, а нижня - червона; листя опушене. Цвіте ломикамінь з кінця весни до кінця літа; квіти з червоними або білими пелюстками збираються в кисті.
  • М.С. Миллер - "Лучшие комнатные растения", 2008
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Saxifraga
  • http://www.floralworld.ru/encyclopedia/plants/Saxifraga.htm
  • http://floristics.org.ua/ua/l-ukr/lomikamin.html


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool