Наша кнопка:


Головна Січень
Січень

Image calendar SichenДля диффенбахій, аглаонем, філодендронів, фікусів, сенполій, монстери, афеляндри, антуріума і ін. найбільш сприятлива температура 16- 18°С. Пониження її до 12-14°С не шкідливе для рослин, але в цьому випадку їх поливають зрідка щоб уникнути загнивання коренів.

Проте слід зазначити, що взимку кімнатні рослини страждають більше від надмірного тепла, ніж від пониженої температури. Дуже сухе повітря, висока температура, а також протяги при провітрюванні приміщення шкідливі всім кімнатним рослинам. Більшість їх знаходиться в стані відносного спокою. Поливають помірно. Температура води повинна бути трохи вище кімнатної. Рослини не підживлюють до весни. Періодично горщики повертають різними сторонами до світла.

В короткі похмурі зимові дні рослини мають брак світла. Тому їх розміщують ближче до вікон, на підвіконня ставлять найсвітлолюбніші культури. Під час лютих морозів у шибки підвішують прозору плівку, яка перегороджує потік холодного повітря. Рослини, що знаходяться в малоопалюваних приміщеннях, в морозні ночі прибирають з підвіконників, а вдень ставлять назад, оскільки їм необхідне світло.

Квітучі взимку сенполій, цикламени, азалії, зигокактуси, примули, кали утримують при 16-18°С ближче до світла або досвічують люмінесцентними лампами, поміщаючи їх на відстані 10-15 см від верхівки рослин. Тривалість досвічування 12-14 годин в добу.

Рослини, що знаходяться у стадії бутонізації або цвітуть (гіппеаструми, клівії, евхариси) регулярно поливають теплою, відстояною водою і підживлюють один раз в два тижні 0,1%-ним розчином повного мінерального добрива.

Висаджують бульби бегоній, глоксиній, геснерій, кореневища ахіменеса в горщики (діаметром 9-13 см) з сумішшю з рівних частин листової землі, торфу і піску. На дренажний шар корисно укласти сухий коров'як (1-2 см). Рослини ставлять в тепле світле місце і перший час поливають помірно. Зморщені бульби, що підсохнули, заздалегідь непогано витримати декілька днів в піску або тирсі, змоченій рожевим настоєм марганцівки з додаванням невеликої кількості якого-небудь фунгіциду (розчин часнику, ромашки, махорки, тютюну). Для підвищення вологості повітря приблизно до 60 % (що сприятливе і для людей) обприскують квіти з пульверизатора.

Холодолюбні культури - олеандр, аукубу, самшит, лавр, кипарис, криптометрію і др.- містять в світлих прохолодних приміщеннях, поливають дуже рідко, коли підсохне земляна грудка. Особливо це стосується великих екземплярів кадовбів. Перевіряють стан бульб орхідей, які знаходяться у стадії спокою. Якщо вони зморщилися, субстрат злегка зволожують. У разі їх загнивання вирізують пошкоджені місця до здорової тканини, присипають товченим деревним вугіллям, підсушують.

Переносять з підвалу в кімнати зимуючі гортензії, землю в горщиках спушують, починають поступово поливати і обприскувати рослини. Куплені в магазині цинерарії і кальцеолярії встановлюють в світлому прохолодному місці (12-16°С) і щодня поливають. Болотяні рослини - циперуси - не повинні знаходитися в цей час в надмірно сирому грунті, їм дуже корисне просушування земляної грудки для доступу повітря до коренів.

Стежать за станом всіх рослин горщиків, підтримують їх в чистоті, періодично спушують поверхневий шар землі.

Джерело: botanicka.narod.ru

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool