Порушення світлового режиму
Наша кнопка:


Головна Cвітловий режим
Порушення світлового режиму
Сонячний опік листочків фіалки
Сонячний опік листочків фіалки
Сонячний опік листочків товстянки

Одна з найбільш поширених причин повільного вмирання досить невибагливих кімнатних рослин - це брак світла. Під недоліком світла ми розуміємо і недостатню тривалість світлового дня, і недостатню інтенсивність освітлення. Світло - єдиний доступний зеленим рослинам джерело енергії, що забезпечує всі функції їхнього організму. Тому недостатня кількість світла призводить до загибелі рослини. Природно, що рослина гине не відразу. Спочатку змінюється забарвлення листя - молоді листки виростають більш блідими і дрібнішими, ніж зазвичай, різнобарвні втрачають яскравість малюнка, строкаті листи стають зеленими, нижнє листя жовтіє. Відбувається потворне витягування стебла із-за зайвого подовження міжвузлів, а цвітіння більш убоге: і квітів утворюється менше, та розміром вони більш дрібні. Потім рослина припиняє своє зростання, цвітіння не наступає зовсім, нижнє листя жовтіє, засихає і опадає. І тільки після цього рослина остаточно гине. Найбільш чутливі до дефіциту освітлення молоді рослини. Старі екземпляри з добре розвиненою кореневою системою більш стійкі в умовах нестачі світла, тому що при низькому рівні фотосинтезу можуть якийсь час використовувати запаси живильних речовин, накопичених в корінні. Але при постійному дефіциті освітлення протягом декількох місяців і вони неминуче гинуть.

До порушень світлового режиму відноситься і надлишок світла, хоча не так часто зустрічається у кімнатних умовах. Для деяких рослин потрапляння на листя прямих сонячних променів протягом декількох годин навесні або влітку також може призвести до пошкоджень або навіть до загибелі. Це стосується, звичайно, до тіньолюбних папоротей, маранти і деяким іншим.

Порушення світлового режиму не зводиться тільки до надлишку або нестачі світла. Для деяких видів рослин важливим фактором є і періодичність, і тривалість освітлення. Рослинам наших широт, як правило, потрібно довгий світловий день, по 12-16 годин. Тропічні за походженням рослини звикли до більш короткого світлового дня - їм достатньо 12-годинного освітлення. Для таких рослин, як, наприклад, пуансеттії, тривалість освітлення є ключовим моментом для закладки бутонів і цвітіння: вони зацвітають лише після 8 тижнів короткого світлового дня, коли ніч триває 14 годин, але для цієї рослини слід накривати щільним, що не пропускає світло пакетом.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool