Наша кнопка:


Головна T (5 flowers) ... Tillandsia Тілландсія
Tillandsia Тілландсія

Tillandsia Тілландсія

Tillandsia Тілландсія

Клас (clade):
Однодольні (Monocots)
Підклас (subclade):
--- (Commelinids)
Порядок (Order):
Злакоцвіті (Poales)
Родина (Family):
Бромелієві (Bromeliaceae)
Підродина (Subfamily):
Тіллансіоцвіті (Tillandsioideae)
Рід (Genus):
Тіллансія (Tillandsia)
Види (Species):
Т. срібляста (Т. argentea)
Т. фіалкоцвіті (Т. ionanta)
Т. голова медузи (Т. caput-medusae)
Т. уснієвидна (Т. usneoides)
Батьківщиною цієї епіфітної рослини є Еквадор.

Морфологія:

Тілландсія представляє со­бою багатолітню эпіфітну рослину з потовщеною основою стебла. Корінь призначений лише для закріплення на якій-небудь опорі, а не для живлення. Листя тілландсії невелике, вузьке, зібране в розетку, інколи скручене, забарвлене в сірий колір. На них є спеціальні пластинки для поглинання вологи і живильних речовин з атмосфери. Квітки цієї рослини одиноч­ні, мають яскраві прицвітни­ки, проте час цвітіння дуже короткий. Залежно від вигляду квітки бувають різного забарвлення.

Догляд

Температура Тілландсія — теплолюбива рослина, тому температура повітря в приміщенні не повинна опускатися нижче 18°С.
Освітлення Тілландсія віддає перевагу сонячному місцю розташування, проте в жарку погоду рослину слід притіняти від прямих сонячних променів.
Полив Літом тілландсії потрібний помірний полив теплою водою, а в зимові місяці — мізерніший. При поливі воду слід наливати в ро­зетку листя.
Вологість повітря Рослина потребує високої вологості повітря, не нижче 60%. Обприскувати можна тільки м'якою та відстояною водою.
Добрива Підживлювати тілландсію прак­тично не потрібно. Періодично можна посипати листові пластинки рослини пилом або підкладати в розетку листя, наповнену водою, невелику тра­винку або листок дерева.
Пересадка Оскільки рослина немає необхідності поглинати з ґрунту поживні речовини, її можна не ви­саджувати в землю, а закріплювати на кам­енях або декоративній опорі. Також можна розмістити тілландсію на іншій великій кімнатній рослині.
Труднощі

Найчастіше рослина пошкоджується білокрилкою та щитівкою. Тілландсія не переносить сухого та прохолодного повітря.

Поради Розмножується тілландсія нащадками, яких слід відділяти навесні і висаджувати у вологий субстрат.
Грунтосуміш Наземні види потребують грунтосуміш яка складається із однієї частини листяної землі, одної частини торфу та однієї частини рубленого моху сфагнума (чи спеціальної суміші для бромілевих або орхідей).
Різне

Тілландсія дуже чутлива до пе­репад темпера­тури, тому рослину слід оберігати від протягів. Рослина вимоглива до вологості повітря, тому її не­обхідно часто обприскувати.На стадії розробки...
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool