Наша кнопка:


Головна T (5 flowers) ... Tolmiea Толмія
Tolmiea Толмія

Tolmiea Толмія

Толмія

Клас (clade):
Еудікоти (Eudicots)
Підклас (subclade):
Розиди (Rosids)
Порядок (Order):
Ломикаменевоцвіті (Saxifragales)
Родина (Family):
Ломикаменеві (Saxifragacea)
Підродина (Subfamily):
--- (---)
Рід (Genus):
Толмія (Tolmiea)
Види (Species):
T. Мензінса (T. menziesii)

Батьківщиною рослини є Північна Америка. Рослина легка у вирощуванні, тому рекомендується початківцям. Період декоративності рослини - цілий рік.

Морфологія:

Толмія утворює компактний (10-30 см висотою) кущик з довгочерешковим, серцеподібним, 4-7,5см завдовжки, опушеним, світло-зеленим листям. Квітки непоказні, зеленувато-білі, колір дзвоників - фіолетовий, але в кімнатних умовах з'являються рідко.

Догляд

Температура Взимку рослину тримають в прохолодному місці з температурою 5-10 °C, а влітку - 13-20 °C.
Освітлення Приміщення де вирощують рослину повинне бути світлим, але рослина повинна бути захищеною від прямого сонячного проміння. Для вирощування також підходить і напівтінь.
Полив Поливають рослину помірно, стежачи щоб вода не застоювалась у корінні, для цього між поливами дають ґрунту підсохнути.
Вологість повітря Рослині необхідний доступ свіжого повітря. Листя слід час від часу обприскувати. Гаряче і сухе повітря для неї згубне.
Добрива Підживлення проводять двічі: на початку сезону і після цвітіння, коли починають закладатися бруньки відновлення. Норма внесення повного мінерального добрива - 15-20 г/м2..
Пересадка Пересаджують рослину щорічно навесні.
Труднощі

Уражується червоним павутинним кліщем, щитівкою, трипсами.

Поради Розмноження вегетативне. Її розетки дуже легко укоріняються. Насінне розмноження не забезпечує повної передачі сортових ознак.
Грунтосуміш Використовують землесуміш із листяної землі, дернової землі, перегною, торфу, піску (2:1:1:1:1) або з дернової і листової землі, пісок (1:1:0,5).
Різне

Найкраще підходить у спальні і коридори.

Толмія є однією із невибагливих кімнатних рослин, які не потребують особливого догляду. Рослина добре розвивається при підвищеній вологості повітря. Листочки можна обприскувати один раз на тиждень, та небагато, та як застояна вода між ворсинками може викликати гниття листочків.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool