Трипси
Наша кнопка:


Головна Трипси
Трипси

Трипси - дрібні комахи з подовженим (1-1,5 мм) тілом. Тримаються групами на нижній стороні листя, де знаходяться біло-жовті личинки і дорослі комахи. Тіло дорослих особин (у тепличного трипса) чорне і темно-буре, з двома парами крил, облямованих довгими волосками, іноді має поперечні смужки. Личинка світло-жовта, близько 1 мм завдовжки. Трипс відкладає яйця в тканину листя. Через 8-10 днів виходять личинки. Повний розвиток трипса закінчується за 25-35 днів.

Типове свідоцтво поразки рослини трипсом: пожовклі, з сріблястим блиском листя Ураження рослин трипсами призводить до деформації листя Трипси висмоктують клітинний сік також з квіток Трипсів (приблизно 17-кратне збільшення) можна знайти неозброєним оком


Трипс многояден і ушкоджує різні рослини, особливо сильно - пальми, драцени, монстери, аспидистру, лавр, фікуси, цитрусові та багато інших. Залежно від виду трипсів уражаються переважно квіти, листя або ж вся рослина цілком, при цьому в деяких випадках можливий також перенесення вірусів. Трипси легко переміщуються з ураженої рослини на що стоять поряд здорові, що ускладнює боротьбу з ними. У закритому грунті трипс може розвиватися круглий рік. Висмоктуючи клітинний сік з тканини аркуша, він порушує нормальний розвиток рослин і різко знижує їх декоративність.

Зовнішні ознаки ураження:

Трипсів (приблизно 17-кратне збільшення) можна знайти неозброєним оком

У сенполій звертають на себе увагу обсипалася на квітки пилок і численні сліди екскрементів на квітках і листі. Особливо впадає в очі сріблястий блиск цілих частин листової пластини як наслідок численних заповнених повітрям (висмоктаних) рослинних клітин.

Трипси тримаються групами на нижній стороні листя, особливо вздовж жилок. Яйця відкладає в тканину листя. На пошкоджених листках з нижнього боку з'являються буро-коричневі, а з верхньої сторони білясті плями. При сильному зараженні листя жовтіє, засихають і обпадають. Найбільшої шкоди завдає влітку, в жарку погоду.

Трипс - поліфаг, він ушкоджує пальми, драцени, кордиліни, аспидистри, азалії, кактуси, фікуси, троянди, бегонії, цитрусові та багато інших кімнатні рослини.

Профілактичні заходи:

Уникати надмірної сухості повітря в кімнаті і частіше оглядати квітки і нижню сторону листя. На нижній стороні листя можна помітити біло-жовтих личинок, а також дорослих комах (іноді з поперечними смужками). Сині, а також жовті клейкі пастки, розвішані серед рослин, дозволяють контролювати приліт трипсів.

Способи боротьби:

Трипс - одна з найбільш стійких шкідників! Боротьба за допомогою хімічних засобів і препаратів на основі калійного мила або мінеральних масел можлива, однак до теперішнього часу у трипсів вже виробився імунітет. До того ж спочатку необхідно перевірити переносимість препарату самою рослиною. Надалі необхідна повторна обробка рослин приблизно через тиждень, тому що з відкладених у тканини аркуша яєць поступово вилуплюються личинки. Необхідно також ізолювати рослина (краще перенести в карантин). При цьому будьте обережні: при трясці переносимих рослин личинки трипсів легко падають і можуть довгий час чекати відповідного моменту, щоб знову заповзти на рослини. З цього місце, де стояло уражене трипсом рослина, ретельно очищають і міняють верхній шар грунтової семи у оброблених хімічними препаратами рослин. У ідеалі краще всього пересадити їх в новий грунт, а коріння промити.

Можна використовувати системні інсектицидні препарати - Карбофос, Інтавір, Децис, Фитоверм, Карате.

Народні засоби:


Обмити або обприскати добовим настоєм цибулі або часнику (1 чайна ложка подрібненого лука або часнику на 1 склянку води) або настоєм лушпиння цибулі. Для рослин, які не можна обприскувати, рекомендується наступний метод: нарізаний часник або баночку з невеликою кількістю скипидару помістити близько рослини і на кілька годин накрити його разом з препаратом поліетиленовим мішечком.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool