Наша кнопка:


Головна Травень
Травень

Image calendar KvitenЯкщо в березні - квітні рослини не були пересаджені в свіжий поживний грунт, це не пізно зробити і в травні. Поверх дренажу в нові горщики і кадовби слід покласти шаром 2-5 см суміш сухого коров'яку; подрібнених курячих кісток, а потім відповідну рослині землю. Квіти захищають від сонячного проміння і перший час поливають помірно, щодня обприскують, поки рослина не вкорениться. Підживлення починають не раніше ніж через 2 місяці після пересадки. У швидкорослих фуксій, пеларгоній, жасмину, щоб добитися рясного цвітіння, прищипують верхівки, повністю або наполовину видаляють жирові пагони.

Багато кімнатних рослин, коли мине небезпека заморозків, корисно винести на балкон, відкриту веранду або в сад. Їх поступово привчають до сонячного проміння і вітру. Щоб уникнути перегріву коренів горщики з рослинами прикопують, а на балконах ставлять в ящики із землею, торфом або піском. Поливають рясно, краще всього вранці, а при необхідності - другий раз увечері, оскільки на вулиці субстрат в горщиках просихає швидше, ніж в кімнатах. Листя і стебла періодично обмивають водою з лійки або обприскують з пульверизатора, тоді рослини будуть чистими і у меншій мірі піддадуться нападу шкідників.

Ніжні культури (сенполії, колумнеї, епісції, бегонії, папороті) містять в кімнатах, притіняючи від полуденного проміння сонця, регулярно поливаючи теплою водою. Ґрунт в горщиках час від часу розпушують. Підживлюють один раз в місяць 0,05-0,1%-ним розчином повного мінерального добрива (0,5-1 г на 1 л води) або настоєм коров'яку (1:20). Відцвілі цикламени, що почали скидати листя, ставлять в найпрохолодніше місце кімнати або виносять в темний тінистий кут саду, поливають зрідка до початку росту.

В балконні ящики висаджують розсаду лобелії, сальвії, петунії, резеди, цинії, астри, віоли, аліссума, а також бульбові бегонії і інші багаторічники.

Кімнатні і балконні рослини щодня оглядають, підтримують в чистоті, видаляють пошкоджене листя і слабкі пагони, а при виявленні шкідників або ознак пошкодження ними застосовують нетоксичні для людини засоби (мильна вода, настої тютюну, махорки, піретруму, часнику і інших інсектицидних рослин).

Джерело: botanicka.narod.ru

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool