Наша кнопка:


Головна V (5 flowers) ... Veltheimia Вельтгеймія
Veltheimia Вельтгеймія

Veltheimia Вельтгеймія

Вельтгеймія

Клас (clade):
Однодольні (Liliopsida)
Підклас (subclade):
--- (---)
Порядок (Order):
Холодкові (Asparagales)
Родина (Family):
Спаржеві (Asparagaceae)
Підродина (Subfamily):
Гіацинтові (Scilloideae)
Рід (Genus):
Вельтгеймія (Veltheimia)
Види (Species):
В. капська (Veltheimia capensis DC.)
В. зеленоквіткова
(Veltheimia viridiflora)

Батьківщина рослини - Південна Африка. Рослина дещо вибаглива, тому потребує вміння та досвіду у догляді за рослинами. Не рекомендується початківцям.

Рід Вельтгеймія (Veltheimia) налічує від 2 до 6 видів рослин. У природі вельтгеймія росте на горбистих територіях, морських узбережжях, вибираючи тінисті місця.

Ботанічний ім'я дано на честь німецького археолога і ботаніка Августа Фердинанда, графа фон Фельтена (von Velt, 1741-1801р.н.). Серед не дуже популярних простонародних позначень, крім сучасної назви «зимова ракета», вельтгеймію називають також «циліндричною лілією».

Морфологія:

Це багаторічні цибулинні рослини 30-40 см заввишки. Листя численні, розташовані біля основи у вигляді розетки, ремневідние або довгасті зелені. Квітки зібрані в прості кисті, поникнули, червонуваті.

Це імпозантна, квітуче взимку цибулинна рослина могла б стати популярною горшечной культурою, якби забарвленням його суцвіть і тривалістю цвітіння можна було милуватися не тільки при температурі 10-14 ° С, але і в звичайному опалювальної житлової кімнаті. До різдвяних свят чи трохи пізніше на довгому, покритому коричневими плямами безлистому квітконосі подібно ракеті з'являється верхівкове кистевидное суцвіття з никнули, узкоколокольчатая, ніжно-рожевих або лососевих квіток, яке при холодному змісті тримається 2-3 місяці. За зовнішнім виглядом вельтгеймія дуже схожа на популярну в декоративному садівництві кніпхофію (Kniphofia). Листя зібрані у вигляді розетки, світло-зелені, овально-ланцетні, по краю хвилясті. Особливо привабливо виглядають старі рослини з кількома цветоносамі.

Після цвітіння рослина залишається зеленою до початку літа, коли наступає період спокою. Влітку горщики з рослинами ставлять в більш темне місце і поливають рідко, поки вони абсолютно не скинуть листя. В кінці вересня листя знову починає відрощуватися. В цей час цибулини потрібно пересадити в свіжу землю. Первинна температура для кращого зростання цибулини +20°С, полив що б земля була трохи вологою. Як тільки з'являться нове листя потрібен більший полив і добриво. Рослина переставляється в прохолодне приміщення, в жовтні - листопаді з'являється брунька квітконоса. Квітне з грудня-січня по березень-квітень. Veltheimia capensis має більш виражений період спокою ніж Veltheimia viridifolia.

Зацвітає рослина вирощена з насіння на 3-4-ий рік.

Догляд

Температура Квітуча рослина повинна знаходитися в прохолодному місці з температурою не вище +10°С -12°С градусів, за інших умов складніше добитися його цвітіння. Тільки при формуванні нового листя температура може бути до +20°С.
Освітлення Рослина світлолюбна, та потрібно все ж берегти від прямих сонячних променів.
Полив Негативно реагує на протяги.
Вологість повітря Поливати слід регулярно, взимку помірно. В жаркі дні поливають частіше, але менше. В прохолодний час стежать щоб грунт не пересихав.
Добрива Підживлюють з початком формування листя і до її засихання раз на тиждень напівконцентрованим квітковим добривом (з відсутністю азоту).
Пересадка Пересаджують раз в два роки, у вересні. При пересадці ретельно оглядають корені, видаляючи ті, що засохнули і підгнили, та садять цибулину так, щоб вона на одну третину підносилася над поверхнею землі. Горщики повинні були бути великі, оскільки рослина має велике листя.
Труднощі

Рослина схильна до грибкових захворювань і гнилі, також пошкоджується попелицею (тля).

Поради Розмножують цибулинами-дітками пізнім літом або ранньою осінню (оптимально-вересень), які відділяють при пересадці і висаджують по декілька штук в низькі, широкі горщики, не заглиблюючи в землю. Рідше насінням, яке зав'язується при штучному запиленні квіток.
Грунтосуміш Грунтову суміш складають з дернової, листяної землі і піску з кістковою землею у пропорції 3:2:2.
Різне

Для продовження цвітіння необхідно регулярно видаляти відцвілі суцвіття. Обрізання рослини роблять до половини крони або на 2/3 частини.

Застосовують для озеленення східних, західних і великих північних вікон.

Вельтгеймія

Вельтгеймія

ВельтгейміяВельтгеймія капська (Veltheimia capensis DC.) Цибулинна багаторічна рослина. Цибулина, наполовину занурена в грунт, грушеподібна або овальна, до 7 см в діаметрі. Зовнішні луски її плівчасті, світло-бурі або лілуваті. Листя ясно-зелене, у основи часто плямисті, до 30 см довжиною, 10-12 см шириною, овально-ланцетні, по краю хвилясті, з декількома подовжніми складками, на верхівці тупуваті або відтягнуті в невеликий ковпачок. Квітки никнуть, зібрані в гроноподібні суцвіття на безлистому квітконосі до 50 см висотою. Квітконіжки в нижній частині з червоно-коричневими плямами. Оцвітина майже циліндрова, до 4 см довжиною, основа його світло-червона, верхня частина жовто-зелена.

Вельтгеймія зеленоквіткова (Veltheimia viridiflora) Ця багаторічна цибулинна рослина з досить крупною зеленою цибулиною. Листя лінійне, широке, хвилясте по краях, виходить з вершини цибулини. Забарвлення листя темно-зелене, блискуче. Квітки трубчасті, рожевого кольору, що поникнули, зібрані в густу довгасту китицю. Стрілка з суцвіттям підіймається над листям на 30-50 см.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool