Наша кнопка:


Головна V (5 flowers) ... Verbena Вербена
Verbena Вербена

Verbena Вербена

Вербена

Клас (clade):
Еудікоти(Eudicots)
Підклас (subclade):
Айстериди (Asterids)
Порядок (Order):
Губоцвіті (Lamiales)
Родина (Family):
Вербенові (Verbenaceae)
Підродина (Subfamily):
--- (---)
Рід (Genus):
Вербена (Verb?na)
Види (Species):
В. гібридна (V. hibrida)

Батьківщина рослини - Америка. Годиться для вирощування тим, хто вже має досвід догляду за кімнатними рослинами.

Морфологія:

Вербена гібридна (Verbena hybridа). Стебла завдовжки 20-35 см. густоопушені жорсткими волосками. Запашні квітки залежно від сорту 1,5-2,5 см. або 4-5 см. в діаметрі, зібрані в колосоподібніі щитки, що нагадують блюдце або парасольку по 3-60 штук. Ароматні. Вербена має великий спектр забарвлення: біла, жовта, рожева, світло- і темно-червона, лососева, голуба і темно-синя. Квітки можуть бути одноколірні, а також з білим або кремовим очком. Листя - супротивне, овальне, 5-8 см довгої, із зубчатими краями, опушені, сіро-зелені. Зацвітає в середині літа. Найбільшою популярністю користуються низькорослі сорти: Sparkle, Springtime, Dwarf Compact Mixed. Період декоративності з раннього літа до осені - перших заморозків.

Догляд

Температура Температура - мінімальна 5 - 10°С, оптимальна 16-25°С.
Освітлення Найкраще зростає у добре освітленому місці. Не шкодить також півтінь. Рослина відноситься до світлолюбних.
Полив Вербена посухостійка рослина.
Вологість повітря Поливати слід регулярно, взимку помірно. В жаркі дні поливають частіше, але менше. В прохолодний час стежать щоб грунт не пересихав.
Добрива Підживлювати слід раз в 2 тижні з пізньої весни до раннього літа. Деякі сорти страждають від недоліку заліза, що позначається на зовнішньому вигляді верхнього листя, і тому потребують іменно підживки із залізом.
Пересадка Пересаджують залежно від розвитку кореневої системи, переважно через 1-2 роки, весною. При цьому горщик повинен бути дещо більший від попереднього.
Труднощі

Пошкоджується: білокрилкою, попелицею (Тля), а також можуть відчувати недолік заліза.

Поради Розмноження насінням, весною при температурі +13-18°С. Насіння проростаює протягом 20-30 днів, після посіву квітне через 3-3.5 місяці, або живцями з пізнього літа до ранньої осені при температурі +18-20°С. .
Грунтосуміш Використовують звичайні ґрунтосуміші, які можна придбати у квіткових крамницях.
Різне

Для продовження цвітіння необхідно регулярно видаляти відцвілі суцвіття. Обрізання рослини роблять до половини крони або на 2/3 частини.

Період декоративності триває з раннього літа до пізньої осені. Використовують в культурі горщика, в підвісних кашпо у мало- і середньогабаритних приміщеннях.

Вербена

ВербенаНа стадії розробки...
scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool