Наша кнопка:


Головна V (5 flowers) ... Vriesea Вріезія
Vriesea Вріезія

Vriesea Вріезія

Вістерія

Клас (clade):
Однодольні (Liliopsida)
Підклас (subclade):
Злакові (Commelinids)
Порядок (Order):
Тонкоцвіті (Poales)
Родина (Family):
Бромелієвих (Bromeliaceae)
Підродина (Subfamily):
Тілландсові (Tillandsioideae)
Рід (Genus):
Вріезія (Vriesea)
Види (Species):
В. Сандерса (V. saundersi)
В. блискуча
(V. spiendens)

У природних умовах рослина зустрічається у вологих лісах Центральної і Південної Америки. Рід налічує близько 250 видів.

Морфологія:

Врієзія — епіфітна рослина, що практично не має стебла. Товсті м'ясисті ли­сточкия зібрані в не дуже щільну розетку. Листкові пластинки рослини гладкі, мають рівний край, з невеликим загостренням на кінці. Щільні і м'ясисті ли­стя досягають 40-50 см в довжину. Зазвичай листя забарвлене в темно-зелений колір, проте є різновиди вріе­зії з поперечними смугами жовтого або білого кольору на листі. Особливість вріезії заключа­ється в тому, що їх листя завжди направлені перпендикулярно до сонячного світла.

Догляд

Температура Вріезія - теплолюбна рослина, тому розміщувати її потрібно в теплому приміщенні.
Освітлення Рослинка не вимагає інтенсивного освітлення.
Полив Поливають рослину рясно, для того, щоб не допустити перезволоження земляної поверхні, на дно необхідно укласти товстий шар дренажу із гальки.
Вологість повітря Рослину потрібно оберігати від протягів.
Добрива Підживлюють вріезію 2-3 рази в місяць, використовуючи при цьому комплексні міне­ральні добрива.
Пересадка Пересаджують рослину не частіше як один раз у три роки.
Труднощі

Блідо-коричневі плями на листочках - найвірогідніше це через сонячний опік, переставте рослину так, щоб на неї не падали прямі сонячні промені. Коричневі кінчики листочків - відсутність води в розетці, чи полив твердою водою. Пошкоджується: щитівкою та борошнистим червцем.

Поради Розмноють рослину відсадками. Якщо рослина відцвіла, її не поливати у розетку, інакше вона загниє.
Грунтосуміш Для суміші використовують рихлу дернову, листяну землі, верхнього та низового торфу, піску, меленої кори сосни та сфагнового моху (4:4:4:4:1:1:1) із додаванням дерев'яного вугілля.
Різне

При поливі, водою заповнюють не лише піддон, але і розетки листя. Взимку кількість поливів скорочують, зволожуючи грунт не частіше 1 разу в тиждень. Для кращого зростання рослини поряд з ним поміщають ємкість з водою.

При правильному догляді на рослині з'являється довгий квітконіс з колосовидним суцвіттям жовтого або червоного кольору. Квітки можуть зберігатись на рослині протягом декількох місяців. Вріезія добре підходить для створення екзотичний інтер'єрів і прикрашання зимових садів.

 


Вістерія


Види з із забарвленими листочками:


Вріезія блискуча чи чудова (Vriesea splendens (Brongn.) Lem.). Синонім: Тілландсія блискуча (Tillandsia splendens Brongn.). Зростає у тропічних лісах Венесуели.Це найбільш поширений різновид у культурі. Інколи її називають «Тигрова бромелія», або «вогняний меч». Може рослина зростати як епіфіт - на корі дерев, так і в землі.

Листочки: 20-40 см в довжину, зелені з пурпуровими горизонтальними полосками; широкі, із загнутими краями, на верхівці загострені чи округлі; з обох сторін покриті лусочками; зібрані в воронкоподібну розетку із центру якої розвивається прямий квітконіс, до 100 см у висоту. Суцвіття — простий колос з крупними жовтими квітками з яскраво-червоним чи оранжево-червоним приквітником. Самі квітки недовговічні, квітникарі їх називають «гребінцями».. Жовті квіти розкриваються почергово, починаючи знизу, в залежності від умов утримання.

В культурі знайому садові форми з різноманітним забарвленням листочків.

В. продирявлена (V. fenestralis Linden & Andre). Росте в Бразилії. Вирощують як декоративнолистяну рослину. Листя зібрані в воронковидну розетку світло-зелені, з великою кількістю темно - зелених жилок, поперечних та подовгувастих, зверху гладкі, знизу мілколускуваті, на верхівці коричнево-червонуваті до 40 см у дожину і 6-6,5 см ширини. Суцвіття до 50 см у висоту і 9 см ширини. Квіти світло - жовті. Зростає в теплих приміщеннях.

В. гігантська (V. gigantea Gaudich.). Синоніми: В. мозаїчна, чи шахматна (V. tessellata (Linden) E. Morren.), Тілландсія мозаїчна (Tillandsia tessellata Linden.). Зростає в тропічних вологих лісах Бразилії. Листочки в розетці, міцні, темно-зелені, зверху в світло-жовтих плямах, знизу червонувато-бузкові. Суцвіття - слабо розгалужена волоть, до 2 м завдовжки, в кімнатних умовах цвіте рідко. Пелюстки широкі, жовті. Культивується в теплих приміщення і оранжереях.

В. иероглифическая (V. hieroglyphica (Carriere) E. Morren). Виростає у вологих лісах Бразилії. Листя зібрані в воронкоподібну розетку, міцні, широкі, дуговидно вигнуті, на верхівці загострені, темно-зелені зі світло-жовтим v-подібним малюнком. Суцвіття - висотою до 50 см, квіти жовті, приквітки зелені.

В. Сандерса (V. saundersii (Carriere) E. Morren ex Mez). Батьківщина - Південно-східна Бразилія. Росте на прибережних скелях. Наземна рослина з широкою воронковідною розеткою, до 50-60 см заввишки. Листя завдовжки 20-30 см, шириною близько 5 см, краї листочка цільні, дугоидні, на поверхні зверху густо розташовані дрібні лусочки попелястого кольору, знизу коричневі плями і крапки. Квітконіс прямий, міцний, прикритий прямостоячими, на верхівці відігнутими, елліпсовідними, загостреними листками.Цвіте за різними даними у жовтні або грудні.

Фото Вриезии блестящей Фото Вриезии продырявленной Фото Вриезии гигантской
V. splendensV. fenestralisV. gigantea

Види з зеленими листками:

В. каріната (V. carinata Wawra). Виростає в лісах Східної Бразилії. Епіфітна або наземна рослина. Листя близько 20 см завдовжки і 2, 5 см шириною утворюють воронкоподібну розетку, з обох боків покриті ледь помітними лусочками, широколінійні, м'які, блідо-зелені, без малюнка. Квітконіс висотою до 30 см, прямий, дуже тонкий; короткий і широкий з трикутною виїмкою у верхівки, малоквіткове з колінчатою віссю.Квітки стиснуті, на коротких квітконіжках, жовті, на верхівці зелені, довжиною до 6 см. Цвіте у червні-липні, повторно - в листопаді-грудні.

Відомо безліч гібридів. Більшості з них властиво тривале цвітіння.

В. папуговидна (V. psittacina (Hook.) Lindl.). Виростає в тропічних вологих лісах Бразилії. Листя довгасто лінійні, коротко загострені, в основі розширені, цельнокрайние, зелені. Квітконіс яскраво-червоний. Квітки в суцвітті розташовані не густо; чашечка жовта, віночок зелений, пелюстки вузькі; приквітки такої ж довжини, як чашечка, знизу червоні, зверху оранжево-жовті.

У культурі є кілька садових форм.

В. королівська (V. regina (Vell.) Beer). Синонім: Тілландсія королівська (Tillandsia regina Vell.). Виростає в тропічних вологих лісах Бразилії. Рослини великі. Листя в розетках довгі і широкі, 1-1,2 м завдовжки і 15-18 см шириною, сірувато-зелені, глянсуваті, зі злегка згорнутої вершиною. Квітконіс 1,7-2 м заввишки.Квітки на початку білі, пізніше жовтіючі, з приємним ароматом; рожеві. Культивується в теплих оранжереях і приміщеннях.

Фото Вриезии килеватой Фото Вриезии попугаевидной
V. carinataV. psittacina

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool