Наша кнопка:


Головна Вересень
Вересень

Image calendar VeresenРослини, виставлені на літо в сад або на балкон, починають вносити в приміщення. Миють мильною водою (і горщик теж) і встановлюють на світлому місці: підвіконні, поблизу вікна на підставках. Полив і підживлення кімнатних рослин поступово скорочують, за винятком квітучих екземплярів, яким в цей час необхідні волога в грунті і підживлення.

Після літнього періоду спокою починають активно рости кали. Їх потрібно рясно поливати, стежити, щоб на піддоні завжди була вода, оскільки в природних умовах вони виростають на болоті. Підживлюють органічним або повним мінеральним добривом. Крупні екземпляри кал пересаджують в суміш листової землі, перегною, торфу і піску (рівні частини). Дітки відділяють і поміщають в невеликий горщик з тією ж сумішшю. Пошкоджені місця присипають деревним вугіллям.

Інші кімнатні рослини в цей час пересаджувати не слід, оскільки життєдіяльність їх поступово знижується і вони переходять в стадію відносного спокою. Навіть якщо посуд малий, краще відкласти цю операцію до весни.

Поступово зменшують полив гіппеаструмів (амарилісів), їх листя жовтіє і відмирає. Горщики з рослинами ставлять в прохолодне місце. У цикламенів в осінній час спостерігається період інтенсивного росту, масового утворення бутонів. Ставлять на підвіконні поблизу скла, регулярно поливають з піддону. Зигокактуси зволожують помірно, не допускаючи підсушування земляної грудки, періодично обприскують, горщики не повертають щоб уникнути опадання бутонів. У евхарисів і валот розвиваються квіткові стрілки, полив цих цибулинних збільшують і підживлюють їх повним мінеральним добривом (0,1%-ний розчин).

Зацвітає одна з кращих кімнатних орхідей - одонтоллосум великий. В цей час субстрат регулярно зволожують м'якою (дощовою або кип'яченою водою), рослину часто обприскують, до того як розпустяться його великі (10-15 см) яскраві квіти. Надалі обприскують обережно, щоб краплі не потрапляли на пелюстки, інакше на них з'являться чорні плями.

Кактуси поступово припиняють ріст, тепер їх поливають значно рідше, містять в світлому місці, а якщо немає заморозків - на балконі. Прохолодне осіннє повітря сприяє загартуванню і успішній зимівлі цих рослин.

Для зимової вигонки відбирають крупні здорові цибулини нарцисів, тюльпанів, гіацинтів. Їх висаджують в горщики і поміщають в холодний підвал до листопаду - грудня.

Джерело: botanicka.narod.ru

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool