Наша кнопка:


Головна W (2 flowers) ... Washingtonia Вашингтонія
Washingtonia Вашингтонія

Washingtonia Вашингтонія

Вашингтонія

Таксон (taxis): Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас (clade): Однодольні (Monodicots) чи Ліліопсиди (Liliopsida)
Порядок (Order): Пальмоцвіті / Арекоцвіті (Arecales)
Родина (Family):
Пальмових / Арекових (Arecaceae)
Підродина (Subfamily):
Пальмові (Coryphoideae)
Рід (Genus): Вашингтонія (Washingtonia)
Види (Species):
В. нитчаста (W. filifera)
В. сильна (W. robusta)

Батьківщина Вашингтонії нитчастої (Washingtonia filifera) - Центральна Америка, Північна Мексика і Південні штати США, а Вашингтонії сильної чи могутньої (Washingtonia robusta) - каліфорнійський півострів і пустеля Сонора - "Sonora" на північному заході Мексики

Рослина дещо вибаглива, тому не рекомендується вирощувати початківцям. Період декоративності триває цілий рік.

Морфологія:

Дорослі екземпляри вашингтонії досягають у висоту 20 метрів. Стовбур може бути діаметром до 1-го метра. Листя віялоподібне, променисте з сегментів яких звисають незвичайні волоконні світлі нитки. Темно-зелені (robusta) або сіро-зелені (filifera), завдовжки до 2-х метрів. Черешок листа має шпильки. В дикому вигляді висохлі листи опадають не відразу, а опускаються на стовбур у вигляді "спідниці". У кімнатних рослин сухе листя видаляють. Квіти: спочатку розвивається дуже довгий квітконіс в пазухах листка, який звисає вниз як нитка на ньому розвиваються у великому кількість дзвоновими білими квітками. Квітне дуже нерегулярно; через декілька років. Квіти не мають аромату. Відцвітає дуже швидко, утворює плід - коричневі або чорні ягоди діаметром в 1 см., яйцевидні. Довго зберігають схожість і проростають дуже швидко. Молоді рослини Washingtonia robusta легко переплутати з Washingtonia filifera.

Догляд

Температура Взимку рослину слід тримати у світлому але прохолодному місці при температурі +5+10°С. Температура влітку повинна сягати до + 20+30 °С (в природних умовах витримує до +50°С).
Освітлення Влітку вашингтонію слід розміщувати по можливості у більш сонячне і світле місце, інакше листочки в'януть, але в той же час вона не виносить прямих сонячних променів. Маленькі пальми можна привчити до тінистих місць.
Полив Полив помірний, субстрат повинен залишатися лише злегка вологим, рослина не переносить застою води в піддоні. Влітку, в період росту трохи рясніший, а в зимовий - помірний.
Вологість повітря В приміщенні необхідно забезпечити доступ свіжого повітря, тому влітку краще винести рослину в сад. Взимку у житлових приміщеннях рослина не переносить підвищеної сухості повітря. Сухі кінчики листя рекомендують обрізати.
Добрива Рослину підживлюють з квітня по серпень раз у два тижня.
Пересадка Вашингтонію пересаджують у міру зростання.
Труднощі

При дуже високій сухості повітря і протязі пальми схильні до ураження павутинним кліщем та щитівкою. Особливо при сухості повітря темніють кінчики листочків.

Поради Розмноження насінням. Для прискорення цього процесу насіння замочують на 12 годин в теплій воді. Виклавши в субстрат вкривають невеликим шаром ґрунту. Перші паростки з'являються через 4-5 тижнів, листок - через 8-10 тижнів. Садять в горщик діаметром 10-12 см.Пересаджують за потребою у повітропроникний ґрунт. Горщик повинен бути високим.
Грунтосуміш У якості ґрунту можна використовувати звичайну грунтосуміш.
Різне

Рекомендують акуратно очищати мокрою ганчірочкою пил і наліт на листочках.

Вашингтонію використовують для прикрашення великогабаритних приміщень, а також рекомендується розміщувати на відкритому повітрі в дерев'яних бочках.

Вашингтонія

Вашингтонія


Сорти: Washingtonia robusta - стовбур більш тонкий, зростання вище, ніж у Washingtonia filifera. Вона поширена як кімнатна рослина. Washingtonia filifera - більш декоративна пальма.


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool