Наша кнопка:


Yucca Юкка

Yucca Юкка

Юкка слонова (Y. elephantipes)

Клас (clade): Однодольні (Liliopsida)
Порядок (Order): Холодкоцвіті (Asparagales)
Родина (Family):
Холодковi (Asparagaceae)
Підродина (Subfamily):       
Агавові (Agavoideae)
Рід (Genus): Юкка (Yucca)
Види (Species):

Юкка алоєлиста (Y. aloifolia),

Юкка триколор (Y. tricolor)

Юкка квадроколор (Y. quadricolor)

Юкка слонова (Y. elephantipes).

 

Юкка - деревовидна, декоративно-листяна рослина, яка сягає у висоту до 3 м. У природі ця рослина зустрічається у пустинних та посушливих районах Північної, Центральної і Південної Америки. Існує близько 40 видів цієї рослини.

Морфологія:

Стебло цієї рослини товсте, потужне, лускате, коричневого кольору. Листочки юкки жорсткі, ланцетовидні, пильчасті, завдовжки до 1 м, зібрані в пучки; забарвлення лис­тків темно-зелене. По краях листя часто є невеликі шипи. Квітки зібрані в суцвіття, розташовані на довгому квітконосі, залежно від виду вони бувають рожевими, білими або фіолетовими.

Догляд:

Температура Літом юкку потрібно вирощувати в приміщенні з температурою повітря 17-21 °С. Зимою - не вище 10-14 °С, оптимальною є температура 8 °С.
Освітлення Юкка віддає перевагу добре освітленим місцям, а тому розміщуйте рослину під прямі сонячні промені. Загалом літом рекомендується виставляти рослину на балкон, в сонячне місце.
Полив Полив має бути рясним з весни до осені, взимку - помірний. При цьому земляний покрив повинен підсихати між поливами.
Вологість повітря Для здорового зростання рослині потрібна помірна вологість повітря та хороша провітрюваність повітря. Обприскувати листочки бажано, та не обов'язково.
Добрива Зазвичай, підживлюють юкку один раз в місяць хорошими рідкими добривами, але під час активного зростання юкку слід підживлювати комплексними мінеральними добривами 2 рази в місяць, а взимку — 1 раз на 2 місяці.
Пересадка Пересаджують молоду рослину 1 раз у 2 роки, а дорослі в міру потреби з додаванням до суміші невеликої частини піску. Також рекомендується підживлювати поверхню ґрунту.
Труднощі

Рослина пошкоджується сисними комахами, які висмоктують сік із листочків, залишаючи білі, схожі на вату плями в центрі листочків. Позбутись їх можна за допомогою ватної палички, змоченої в денатураті, а також обприскування із інсектицидів. Сіра гниль також пошкоджує листочки. Видаляйте найбільш пошкоджені листочки, а також обприскуйте фунгіцидом.

Поради Розмножують юкку верхівковими і стебловими черенка­ми, кореневими відсадками а також насінням. Зрізані черенки поміщують у воду, до поки ті не пустять корінчики.
Грунтосуміш Висаджувати юкку потрібно в грунтову суміш, що складається з 3 частин дернової землі, 2 частин лис­тяної землі і 1 частини піску.
Різне Якщо в приміщенні застояне, сухе повітря, юкка може почати скидати листя. Тому приміщення, де вирощують юкку, слід періодично провітрю­вати. Не слід розміщувати юкку на підвіконнях, оскільки рослина дуже чутлива до протягів.

Юкка нитчаста - Yucca filamentosa L.

Юкка повисла - Yucca flaccida Haw.

Юкка сиза (вузьколиста) - Yucca glauca Nutt. (Y. angustifolia Pursh.)

Юкка славна (пухнаста) - Yucca gloriosa L.

Юкка відігнутолиста (поникнутолиста) - Yucca recurvifolia Salisb. (Y. gloriosa var. recurvifolia Engelm.)

Юкка  пружна (радіальна, висока) - Yucca elata Engelm (Y. radiosa Trel.)

Юкка алоелиста - Yucca aloifolia L.

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool