Zantedeschia Калла
Наша кнопка:


Головна Z (3 flowers) ... Zantedeschia Калла
Zantedeschia Калла

Zantedeschia Зантедескія Калла Білокрильник
Клас (clade): Однодольні (Liliopsida)
Порядок (Order): Частухоцвіті (Alismatales)
Родина (Family):
Ароїдні (Araceae)
Підродина (Subfamily):
Ароїдних (Aroideae)
Рід (Genus): Зантедескія (Zantedeschia)
Види (Species):

Калла ефіопська (Z. aefiopica)

Зантедескія Еліота (Z. elliottiana)

Батьківщиною калли, білокрильника, або зантедескії є Африка. В кімнатних умовах часто зустрічається Калла ефіопська (Z. aefiopica), яка не лише здатна прикрасити інтер'єр будинку, але й букеті квітів. При правильному догляді через 2 роки після посадки рослина зацвітає. Відбувається це зазвичай в листопаді, цвітіння триває всю зиму.

Період спокою в цієї рослини триває з початку травня до кін­ця серпня. В цей час листя калли жовтіє. Полив рослини в період спокою скорочують до мінімуму.

Морфологія:

Калла — декоративноцвітуча рослина, досягаючи у висоту 1 м. Листя велике, темно-зеленого кольору. Листкові пластинки розміщені на довгих, соковитих та м'ясистих черешках. На довгій квітковій стріл­і з'являється розтруб білого або жовтого кольору, який захищає дрібні жовті квітки, зібрані в пучок. Коріння калли велике, м'ясисте, відходить від головного кореня.

 Догляд

Температура Температура повітря влітку повинна складати 20°С, протягів і різких перепа­дів температур допускати не можна.
Освітлення Білокрильник відноситься до тіньолюбних рослин, для яких яскраве сонячне світло згубне.
Полив Поливати рослину потрібно часто і рясно.
Вологість повітря Для рослини корисно обприскувати листочки, або протирати їх вологою ганчіркою.
Добрива Підживлювати каллу бажано в період активного зростання, використовуючи для цього спеці­альні квіткові добрива.
Пересадка Пересаджувати рослину потрібно щорік, додаючи в ґрунт торф та перегній.
Труднощі

У кімнатних умовах при температурі 18 ° C і вище листя може пошкоджуватися павутинним кліщем, тому необхідно періодично обприскувати рослину водою.

Поради Розмножується калла насінням і відсадками, які влітку відділяють від рослини і помі­щають в ємкість з підготов­леним ґрунтом або вкоріняють у воді.
Грунтосуміш Використовують звичайну ґрунтосуміш.
Різне

Каллу можна вирощувати і як гідрофільну культуру. Невеликі відростки, відокремлені від материнської рослини, вирощують в маленьких ємкостях, наповнених водою і дрібним керамзитом.

Відсадки, потрібно регулярно видаляти, інакше рослина не цвістиме. Особливо корисно обприскувати каллу теплою водою під час цвітіння.

Зантедескія Еліота (Zantedeschia elliottiana (W. Watson) англ.). Синонім: Калла Еліота (Калла elliottiana (W. Watson) У. Уотсон). Росте у вологих місцях проживання в Південній Африці. Листя широко серце видні, великі, зелені, в білих плямах. Покривало 10-15 см довжиною, зовні жовто-зелене, всередині жовте. Квітки жовті.
Особливості догляду.
Рослини розмножують бульбами, зберігаючи їх після вибивання з горщиків в сухому і теплому приміщенні протягом місяця при температурі не менше 25 ° С, тому що в період зберігання відбувається дозрівання. Потім їх поміщають в сухе прохолодне приміщення, де вони знаходяться протягом всієї зими. У березні рослини висаджують в свіжу землю в ті ж горщики. Склад землі для посадки: .. Дернова - 2 год, листова - 1 год, пісок - 0,5 ч. Після посадки встановлюють в світле і по можливості сонячне місце і приступають до регулярного поливу. Тут вони перебувають до появи суцвіття. Рослини цвітуть рясно. Квітки використовують на зрізання.


Зантедескія ефіопська (Zantedeschia aethiopica (L.) Spreng.). Синонім: Калла ефіопська (Calla aethiopica L.). Росте в болотистих і вологих місцепроживання в Капській провінції і Натале (ПАР). Листя щільні, м'ясисті, стрілоподібне-серцеподібні, 30-45 см завдовжки і 20 - 25 см шириною, зелені. Черешок майже такої ж довжини, як і пластинка аркуша, м'ясистий, жолобчастий. Квітконіс до 1 м довжиною, підноситься над листям. Покривало біле, біля основи короткотрубчатими, воронковидное, догори гладко розширюється у вершини, загострене. Суцвіття - качан, майже такої ж довжини, як покривало, жовтувате.
В культурі є багато сортів. У промислових садоводствах розводять на зрізання квіток і як горшкові. Дуже гарні сорти Чайлдсіана компактний з рясним цвітінням і Green Goddess (Зелена Богиня) зі світло-зеленими квітками в муаровому покривалі.


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool