Наша кнопка:


Zamia Замія
Zamia Замія

Zamia Замія

  Клас (clade): Саговники (Cycadopsida)
  Порядок (Order): Саговникові чи Цикадові (Cycadales)
  Родина (Family):
Замієві (Zamiaceae)
  Рід (Genus): Замія (Zamia)
  Види (Species):

З. псевдопаразитова (Z. pseudoparasitica)

З. припудрена (Z. furfuracea)

З. широколиста (Z. latifolia)

З. крихітну (Z. pumila)

З. середню (Z. media)

Замія — вічнозелена декоративно-листяна кімнатна рослина. Батьківщиною рослини є тропічні і субтропічні ліси. Існує близько 35 видів замії. Формою листя замія трохи нагадує фікус, проте розміри цієї рослини значно менші.

Морфологія:

Замія - є не­великою трав'янистою рослиною з короткими стеблами, які сильно гілкуються, часто стебла прямостоячі. У стеблах є ущільнення, які містять крох­мал. Листя замії невелике, шкірясте, глянсове, забарвлене в темно-зелений колір. Вони мають овальну форму і цілісні краї. Квітки на одній рослині можуть бути лише чоловічими або лише жіночими.

Догляд:

Температура Температура в приміщенні, де знаходиться замія, повинна бути помірною — 17-20 °С. Не можна допускати різких пере­падів температур.
Освітлення Незважаючи на те, що замія — світлолюбна рослина, слід пам'ятати, що у літні місяці рослину слід оберігати від попадання прямих сонячних променів.
Полив Поливати замію слід регулярно, стежачи за тим, аби земляний субстрат не пересихав.
Вологість повітря Для рослинки корисно протирати її листочки вологою губкою.
Добрива Підживлювати замію слід один раз на місяць в пері­од активного зростання рослини.
Пересадка Пересаджувати замію слід в міру необхідності, та найкращий час для цього - весна.
Труднощі

Якщо на рослинку в літній період попадає яскраве сонячне світло, то у нього можуть вигорати листочки. Із шкідників цю рослинку пошкоджують щитівки.

Поради Розмножується замія черенка­ми і відсадками, а також насінням, яке слід спочатку висівати в посуд з водою.
Грунтосуміш Використовують звичайну ґрунтосуміш.
Різне Не слід поли­вати замію занадто холодною водою, оскільки від цього можуть обпасти лис­тки. Якщо рослина почала в'янути, а стебло гнити, то слід значно зменшити або повністю припинити полив і роз­рихлити ґрунт.

Після періоду цвіті­ння замія дає плоди, що нагадують формою ялинову шишку. Насіння цієї рослини м'ясисте, відрізняється оригінальною формою.

Замія псевдопаразитова (Zamia pseudoparasitica Yales), Синонім: Zamia roezli Regel. Зустрічаються в тропічних лісах на ґрунті і на стовбурах дерев (як епіфіт) в Колумбії, Еквадорі, Перу, Панамі. Стебло до 3 м заввишки. Листя до 2 м довжиною (у дорослих рослин); черешок листочка в рідкісних колючках. Листочки лінійні, 30-40 см завдовжки і 2,5-3,5 см шириною, знизу з різко виділяються поздовжніми жилками, по краях зубчасті.


Замія припудрена (Zamia furfuracea Lf). Батьківщина виду - Мексика, Веракрус. Популярність рослини настільки велика, що в кімнатному квітникарстві її розводять не лише в країнах американського континенту, а й на протилежному кінці земної кулі - в Південно-Східній та Східній Азії - в Таїланді, Японії, Сінгапурі. Це безстебельна рослина з ріповидним стеблом, майже повністю прихованим під землею і несучим розетку дивовижно гарних перистих сірувато-блакитних листочків 50-150 см завдовжки. У самих старих екземплярів стовбур іноді трохи підноситься над поверхнею землі - не більш, ніж на 20 см.
  Пір'ячко листя довгастої або довгасто-яйцевидної форми, в числі 12-13 пар, дуже щільні, шкірясті, з декількома добре проглядаються знизу паралельними рівноцінними жилками, густо "припудрені" білуватими лусочками - у молодого листя з обох сторін, у дорослих - тільки знизу.


Замія широколиста (Zamia latifolia Lodd.). Синоніми: Ceratozamia latifolia Miq., Tijdschr. Wis-Natuurk. Wetensch. Eerste Kl. Kon. Ned. Inst. Wetensch. 1: 206 (1848), Ceratozamia karsteniana hort. Kew. ex Dyer, in Hemsl., Biol. Cent.-Amer., Bot. 3: 192 (1884), nom. nud., Eriozamia latifolia hort. ex J. Schust., Pflanzenr. 99: 131 (1932), nom. nud.
У Zamia latifolia на деяких систематичних ресурсах вказується синонім Ceratozamia latifolia, а так як опис самої Zamia latifolia не виявлено в систематиці, але мається на багатотомник "Життя растний", і воно відповідає, то можна прийти до висновку, що це один і той же вид .
Zamia latifolia росте в лісах в Гондурасі.
  Ceratozamia latifolia виростає в лісах Східної Сьєрра-Мадре, в Сан-Луїс-Потосі, Керетаро і штат Чікакого, Мексика.
Низькорослі рослини; стовбур до 10 см заввишки, товстий, клубневидне, підземний або підноситься над поверхнею грунту. Листя з'являються по кілька на вершині в числі від 2 до 4, довжина листа від 50 см до 1 метра. Листочків на рахіс від 30 до 80, довгасто-овальні по 15-20 см завдовжки і 5 см завширшки.


scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool