Наша кнопка:


Головна Жовтень
Жовтень

Image calendar ZhovtenВідносять в приміщення останні рослини, що залишилися в саду або на балконі (самшит, лавр, аукуба, лігуструм, криптомерія). Їх разом з горщиками ретельно обмивають в мильній воді, щоб не занести в квартиру пил, бруд, шкідників або інфекцію. Фуксії, гортензії, агапантуси і інші культури, що вимагають порівняльно холодної зимівлі і спокою, можна до весни помістити в підвал, на веранду (температура 3-6°С) або в найпрохолодніше місце кімнати, наприклад біля балконних дверей. Поливають зрідка, не частіше одного разу на місяць, щоб тільки не підсихали корені.

Більшість кімнатних рослин переходить в стан зимового спокою. Тому їх поливають значно рідше і до весни не підживлюють. Систематично спушують землю в горщиках, видаляють мох, що утворюється на її поверхні, якщо потрібен, підсипають небагато торфу і піску. Для того, щоб земляна грудка знаходилася в помірно вологому стані, грунт покривають шаром моху (сфагнум), періодично обприскуючи його.

Квітучі сенполії, дзвоники, жасмин самбак, бегонії, примули і інші культури продовжують регулярно, але помірно, поливати теплою водою. Зрідка підживлюють слабким розчином повного мінерального добрива (? чайної ложки на 1 л води). Цвітіння багато кого з них можна продовжити за допомогою досвічування люмінесцентними лампами (10-12 годин в добу).

В цей час такі цибулинні рослини, як кринум, евхарис, розвивають квітконоси і зацвітають. Поливати їх потрібно у міру підсихання верхнього шару грунту. Якщо ці культури не були пересаджені в поточному році, то їх слід підживлювати 0,1-0,2%-ним розчином повного мінерального добрива.

Гіппеаструми, що скинули листя, розміщують в прохолодному темному місці майже без поливу до появи квітконосів.

Кактуси, що знаходяться в стані спокою, поливають дуже помірно, не частіше 1-2 раз на місяць. Квітучим сукулентам, якщо стоїть похмура погода, необхідно досвічувати. Ґрунт в горщиках підтримують в злегка вологому стані, не допускаючи повного пересихання.

Зацвітаючі азалії і камелії містять в світлому місці, але подалі від опалювальних батарей, регулярно поливають і обприскують чистою дощовою або відстояною кип'яченою водою кімнатної температури. Для підвищення вологості повітря в кімнаті на батареї встановлюють місткості з водою або сирим піском, включають портативні зволожувачі, фонтанчики.

Призначені для вигонки тюльпани, нарциси, гіацинти, а також дрібноцибулинні рослини витримують 2-3 місяця при 4-8°C. Горщики з посадженими цибулинами можна прикопати в саду, укривши торфом, піском, листям, або поставити в нижню секцію домашнього холодильника.

Джерело: botanicka.narod.ru

scroll back to top
 
Сподобалась стаття? Поділись із друзями:

Яндекс.Метрика Яндекс цитирования Protected by Copyscape Web Plagiarism Tool